Мангер і надалі працюватиме в облраді Херсонщини: суд не продовжив відсторонення від посади

Підозрюваний в організації вбивства Катерини Гандзюк Владислав Мангер на розгляді апеляції щодо електронного браслета, Київський апеляційний суд, 15 квітня 2019 року
Підозрюваний в організації вбивства Катерини Гандзюк Владислав Мангер на розгляді апеляції щодо електронного браслета, Київський апеляційний суд, 15 квітня 2019 рокуБогдан Кутєпов/Громадське

Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити відсторонення від посади голови Херсонської облради підозрюваному в організації вбивства Катерини Гандзюк Владиславу Мангеру.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

Сторона обвинувачення просила продовжити відсторонення Мангера на 2 місяці, наголошуючи на ризиках тиску на потенційних свідків та необхідності проведення допитів та експертиз.

Натомість сторона захисту заперечувала, аби суд продовжив вісторонення від посади. Захист наголошував, посада Мангера не передбачає впливу на депутатів, він лише координує проведення нарад. Також вони зазначили, що не можна продовжувати те, що вже завершувалось (попередній термін відсторонення закінчився 6-го квітня).

Адвокати додали до матеріалів заяву депутатів обласної ради з вимогою повернути Мангера на посаду. Та наголосили, що прокурори мали місяць на допит Мангера.

Сам Мангер підтримав своїх захисників та наголосив на тому, що не має можливості впливати на депутатів, а свідчення інших підозрюваних Торбіна та Павловського — суперечливі.

Підозрюваний в організації вбивства Катерини Гандзюк Владислав Мангер (в центрі) біля будівлі Київського апеляційного суду, 15 квітня 2019 рокуБогдан Кутєпов/Громадське

Прокуратура може оскражити рішення суду.

На засіданні Мангер відмовився коментувати звільнення голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та свого заступника Євгена Рищука.

Зазначимо, що 15 квітня Київський апеляційний суд мав розглянути скаргу адвокатів Мангера щодо електоронного браслета. Утім до суду не надійшли матеріали справи, і засідання перенесли на 24 квітня.

Нагадаємо:

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.