Суд відправив під домашній арешт нападника на суддю у справах Майдану: що відомо

Солом’янський суд Києва 17 вересня віправив під домашній арешт підозрюваного у побитті судді Святошинського суду Сергія Дячука.

Суд відправив під домашній арешт на 2 місяці підозрюваного в побитті судді Сергія Дячука. Василь Кононенко зобов'язаний носити електронний браслет і здати закордонний паспорт, доки триває слідство.

Дячук — суддя Солом'янського суду. Зокрема, він слухає справу про розстріл 48 мітингувальників на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року під час Революції Гідності.

Увечері 14 вересня стало відомо, що невідомий напав та побив суддю Дячука. Згодом сам Дячук розповів, що знайомий з нападником, а той знав, що Дячук — суддя.

За словами Дячука, нападник почав палити багаття неподалік його будинку і суддя зробив йому зауваження. Та після словесного конфлікту, чоловік напав на Дячука й наніс йому перший удар ззаду.

«Після того, як багаття погасили, я отримав зі спини палкою, біля нас нікого не було. Він ударив мене, я, звичайно, захищався. Він бив виключно по голові», — розповів суддя.

За словами Дячука, чоловік викрикував, що його квартиру забрав суддя. А отже це не побутовий конфлікт, а напад через професійну діяльність. Водночас сам Дячук справу щодо квартири нападника не вів.

«Якби був побутовий конфлікт, він висловлював би претензії з приводу багаття, але він висловлював до мене претензії як до судді. Але я ніколи не мав судових справ, пов'язаних із цим чоловіком», — розповів Дячук Громадському.

Він написав дві заяви про злочин: одна з приводу хуліганства на місці, а іншу — за порушення статті 377 (Погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного).

15 вересня правоохоронці затримали нападника на суддю Дячука. У поліції повідомили, що нападник — охоронець автостоянки, розташованої біля будинку потерпілого.

Кононенку інкримінується частина 4 статті 296 Кримінального кодексу — хуліганство. Йому загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.

Дячука після нападу госпіталізували до однієї зі столичних лікарень. Після огляду відпустили додому, його стан задовільний, повідомили в Раді суддів України. Голова Ради суддів України Олег Ткачук зазначив, що попри заяви поліції про те, що напад не пов'язаний з професійною діяльністю Дячука, втім, у Раді суддів із цим не згодні.

«Я підтримую те, що повідомив суддя Дячук. Він сказав, що це було пов'язано з суддівською діяльністю. Адже людина, яка на нього нападала, висловлювала погрози у зв'язку з тим, що він є суддею», — розповів Ткачук «5 каналу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Навіть той, хто пройшов усі кола пекла — чи отримав він право вбивати?» — суддя Дячук у справі про розстріли на Інститутській

Зазначимо, що Дячук є головуючим суддею у справі про розстріл 48 мітингувальників на вулиці Інститутській в Києві 20 лютого 2014 року. На лаві підсудних — п’ятеро екс-працівників київського батальйону «Беркут».

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

25 червня повідомлялося, що у справах Майдану до суду направлені 255 обвинувальних актів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Останні 3 вбивства на Інститутській у відеореконструкції