Прибічники Brexit
Фото:

EPA-EFE/ANDY RAIN

Європейський суд офіційно визначить, чи зможе Британія в односторонньому порядку скасувати вихід країни з Європейського Союзу напередодні парламентських виборів, 10 грудня.

50-а стаття Лісабонського договору дозволяє одній зі сторін відмовитися від вже розпочатого процесу виходу з ЄС.

Ініціаторами звернення стали, зокрема, євродепутати-лейбористи і депутат Європарламенту від Шотландської національної партії, які виступають проти Brexit.

Нагадаємо, 11 грудня парламент Британії має підтримати угоду про вихід з ЄС. Раніше, 25 листопада, країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Авторка «Гаррі Поттера» посварилася російською зі спонсором кампанії з Brexit, якого звинувачували у зв’язках з РФ

Міністр з питань Brexit Домінік Рааб і міністр з питань Північної Ірландії Шайлеш Вара пішли у відставку 15 листопада — наступного дня після того, як британський Кабінет міністрів погодив попередній текст угоди щодо Brexit.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ефект доміно: чи стануть відставки міністрів у Великій Британії загрозою для Brexit?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile