Шостий адміністративний суд Києва зобов’язав ЦВК зареєструвати депутата-втікача Олександра Онищенка кандидатом у депутати, попри те, що він не жив останні 5 років в Україні. Суд пояснив своє рішення тим, що Онищенко «представляв Україну на кінних змаганнях».

Про це повідомляє «Слідство.інфо» з посиланням на текст рішення, яке має в розпорядженні.

Раніше ЦВК відмовила Онищенку у реєстрації, бо той з 2016 року не проживає на території України, тоді як кандидат має проживати в країні останні 5 років перед виборами.

Проте депутат подав позов до суду, в якому вказав, що й по теперішній час перебуває поза межами держави, бо нібито представляв Україну на змаганнях із кінного спорту «у статусі вершника». Для підтвердження своїх слів Онищенко надав лист від Громадської організації «Всеукраїнська федерація кінного спорту України».

У підсумку суд задовольнив це клопотання і зобов’язав ЦВК зареєструвати депутата кандидатом по 93-му округу в Київській області.

Нагадаємо:

  • НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із «Укргазвидобуванням» у грудні 2015 року. За версією слідства, в період з січня 2013 по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого «Укргазвидобування» зазнало збитків на більш ніж 740 млн грн. 
  • Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Народний депутат України Олександр Онищенко, який фігурує у справі, перебуває в розшуку.
  • Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.
  • 5 липня 2016 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.
  • Наприкінці лютого 2017 року Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенкові депутатську недоторканність.
  • 19 квітня 2018 року Онищенко оприлюднив частину запису розмови нібито з президентом Петром Порошенком.
Поділитись: