Солом'янський районний суд Києва зобов'язав Національне антикорупційне бюро України відкрити кримінальні провадження щодо п'ятого президента України Петра Порошенка і міністра закордонних справ країни Павла Клімкіна.

Відповідне рішення суду опубліковане в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Так, НАБУ має внести провадження до Єдиного реєстру досудових розслідувань не пізніше 24 годин після отримання копії постанови.

Повідомляється, що заявник подав у НАБУ заяву про вчинення Порошенком і Клімкіним кримінальних правопорушень за статтею про «зловживання владою або службовим становищем».

Водночас, у судовому рішенні не уточнюється, в чому конкретно полягали злочини Порошенка і Клімкіна.

Як відомо, 12 серпня Порошенко приходив на допит до ДБР у межах кримінального провадження щодо можливого ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканалу «Прямий». Після допиту у нього намагалися поцілити яйцями.

За словами керівника ДБР Романа Труби, допит Порошенка тривав дві години. Труба також заявив, що наступний допит, можливо, буде проведений із застосуванням поліграфа.

13 серпня суд надав дозвіл на проведення перевірки п’ятого президента України Петра Порошенка на поліграфі.

Адвокат Порошенка назвав «піар-ходом» ідею допиту свого клієнта на поліграфі.

Порошенко заявив, що готовий пройти допит на поліграфі в ефірі телеканалу «Прямий», бо ДБР упереджене.

У ДБР Громадському повідомили, що Порошенко фігурує у 12 кримінальних провадженнях. Як зазначив генпрокурор Юрій Луценко, Порошенко проходить у всіх справах як свідок, підозр йому не вручали.

Нагадаємо, 25 липня Порошенко прийшов на допит у ДБР у справі про продаж заводу «Кузня на Рибальському». Після допиту Порошенка у ДБР на нього намагались напасти.

Поділитись: