Політика

Судді Антикорупційного суду складуть присягу в березні — ВККС

Політика/Судді Антикорупційного суду складуть присягу в березні — ВККС
Зберегти
Вигляд
lead
Переможці конкурсу на посади суддів Антикорупційного суду складуть присягу в березні 2019 року. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив заступник глави Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Станіслав Щотка.

«13 лютого ми закінчуємо співбесіди, ну я маю надію, у відборі кандидатів до Вищого антикорупційного суду, і 15 лютого стоять останні співбесіди щодо кандидатів до апеляційної палати цього Антикорупційного суду», — розповів він.

Далі ВККС направить рекомендації щодо кандидатів до Вищої ради правосуддя.

«Я не думаю, що в колег будуть вагомі причини зволікати. І розглянувши вже кандидатури після нас, вони вже внесуть свої подання президенту і президент в березні місяці зможе спокійно оцінити кандидатів», — сказав Щотка.

Він наголосив, що упевнений у тому, що в березні судді Антикорупційного суду складуть присягу. Водночас він «не думає», що в березні Антикорсуд почне розглядати справи. Заступник глави ВККС вважає, що це може статися вже у квітні.

«Будівля для Антикорсуду вже є, матеріальна база теж», — сказав Щотка, додавши, що після приведення до присяги судді мають вирішити тільки організаційні питання, зокрема обрати голову суду та запустити автоматизовану систему документообігу суду.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Суддів має призначити президент не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вищої ради правосуддя та не має права відмовити у призначенні будь-кого із кандидатів. Очікується, що Порошенко призначить суддів до першого туру президентських виборів — до 31 березня 2019.

До цього Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя ще можуть виключити кандидатів із сумнівних політичними зв’язками, через те, що їхнє призначення може негативно вплинути на довіру до судової влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якщо не вдасться Україні, то це взагалі неможливо», — суддя США, який допомагає створити антикорупційний суд в Україні

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Пов`язані новини