Судді Окружного адміністративного суду Києва звернулися до Вищої ради правосуддя через імовірне втручання Генеральної прокуратури та Національного антикорупційного бюро в здійснення ними правосуддя.

Про це повідомляється на сайті Судової влади України.

Повідомлення надійшло до Вищої ради правосуддя від 11 суддів: Арсірія Р.О., Келеберди В.І., Погрібніченка І.М., Шулежка В.П., Амельохіна В.В., Клименчук Н.М., Кузьменка В.А., Огурцова О.П., Кузьменко А.І., Літвінової А.В. та глави Окружного адміністративного суду Києва Вовка П.В.

Згідно з повідомленням, судді Окружного адмінсуду вважають, що дії та заяви керівництва Управління спецрозслідувань ГПУ та НАБУ «становлять загрозу незалежності судової системи України та є посяганням на її безсторонність та неупередженість».

За інформацією суддів, під час обшуків співробітники ГПУ та детективи НАБУ фактично заблокували всі приміщення суду, зокрема кабінети, у яких перебували судді та працівники апарату, котрі не мали відношення до розслідування, а також громадяни, які прибули до суду з метою участі у розгляді справ.

Окрім того, за даними суду, за результатами обшуку було вилучено оригінали матеріалів відкритих адміністративних справ, без залишення у суді їхніх копій, що «фактично призвело до унеможливлення здійснення правосуддя».

На переконання Окружного адмінсуду, метою дій ГПУ та НАБУ було «здійснення тиску на суддів задля прийняття судових рішень, вигідних керівництву цих органів».

Нагадаємо, 26 липня детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та низки інших відомств.

У НАБУ та ГПУ наголосити, що це загроза національній безпеці.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що 31 липня він повернеться до роботи й вирішить, підписувати чи ні підозри суддям Окружного адміністративного суду Києва, де нещодавно пройшли обшуки, однак раніше керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що керівництво ГПУ затягує підписання підозр суддям Окружного адмінсуду.

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Поділитись: