Суддя Шевченківського районного суду Києва Олег Лінник, який ухвалював рішення про умовний термін для обвинуваченого у справі «тітушок» Юрія Крисіна, подав у відставку.

Суддя Шевченківського районного суду Києва Олег Лінник, який ухвалював рішення про умовний термін для обвинуваченого у справі «тітушок» Юрія Крисіна, подав у відставку.

Про це йдеться у проекті порядку денного засідання Вищої ради правосуддя.

Зазначається, що, серед іншого, ВРП планує 29 травня розглянути матеріали щодо звільнення Лінника у зв’язку із поданням заяви про відставку.

Окрім Лінника, рада розглянула подання про відставку ще 5 суддів України.

У грудні 2017 року суддя Лінник заявив, що вважає справедливим свій вирок щодо умовного покарання Юрію Крисіну, який був причетний до вбивства журналіста В’ячеслава Веремія.

Нагадаємо, 22 грудня суддя Лінник визнав Юрія Крисіна винним у хуліганстві та нанесенні легких тілесних ушкоджень. Крисіна засудили до двох років умовного покарання і відпустили на волю в залі суду. Відтак, якщо протягом наступних двох років Крисін не вчинить нових правопорушень, то залишиться на волі.

1 березня 2018 року Крисін не з’явився в Апеляційний суд у справі вбивства журналіста В’ячеслава Веремія. 

Раніше, 26 лютого активісти знайшли Юрія Крисіна у дитячому відділенні Інституту серця та облили його зеленкою. Юрій Крисін тоді сказав, що в медзакладі не ховається від суду, а проходить обстеження. 

29 березня Дарницький райсуд Києва заарештував Юрія Крисіна на 2 місяці. Прокуратура назвала 4 основні підстави для обрання такого запобіжного заходу: продовження злочинної діяльності, вплив на інших учасників процесу, перешкоджання слідчим діям шляхом ухилення від судів та можливий ризик втечі.

Обвинувачуваними у даній справі проходять двоє осіб — Юрій Крисін та Сергій Чемес. Юрію Крисіну інкримінують 4 злочини передбачені статтями 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину), 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї), 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, вчинене повторно або за попередньою змовою  групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості), 296 (хуліганство вчинене групою осіб), 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

15 березня Крисін не з'явився на суд через «можливу загрозу своєму життю», суд задовольнив клопотання адвокатів щодо взяття Крисіна під охорону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО​

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile