Суди поновлюють на посаді поліцейських, які не пройшли атестацію, зокрема через те, що є протиріччя між трудовим законодавством і нормами атестації в Національній поліції.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

За його словами, близько 800 поліцейських поновилися на посаді після того, як не пройшли переатестацію. Загалом після атестації звільнили понад 3 тисячі правоохоронців.

«Це наслідок того, що суди приймають такі рішення, і напевно наслідок того, що є певне протиріччя між трудовим законодавством, яке не дозволяє швидко і легко звільняти людей, і тими нормами, які регламентували атестацію в лавах Нацполіції», — сказав Шевченко.

Він також розповів, що здебільшого рішення суду про поновлення на посаді поліцейських негайні до виконання.

«Суд зобов’язує керівний поліцейський орган його (рішення — ред.) виконати, а потім, якщо хочете — оскаржуйте», — пояснив речник МВС.

Шевченко додав, що Нацполіція оскаржує такі рішення, проте конкретну кількість поданих апеляцій він не може назвати.

Нагадаємо, обидва підозрюваних у справі про вбивство 5-річного Данила Тлявова з Переяслав-Хмельницького були звільнені з органів поліції, але поновилися через суд.

3 червня 5-річний Кирило Тлявов помер у київській лікарні після того, як поліцейські поцілили йому в голову.

4 червня суд взяв під варту підозрюваних у вбивстві Кирила Тлявова — поліцейських Володимира Петровця та Івана Приходька.

Спочатку їх підозрювали за статтями про хуліганство і завдання тяжких тілесних ушкоджень (коли хлопчик ще був живий), однак прокуратура перекваліфікувала підозру на статтю про умисне вбивство. Слідство також перевіряє версію, що вистрілити міг син поліцейського.

3 червня під будівлею МВС у Києві влаштували акцію із вимогою справедливого розслідування вбивства 5-річного хлопчика, а 4 червня — з вимогою відставки Арсена Авакова.

У МВС повідомили про відсторонення від виконання службових обов'язків керівництва підрозділу поліції в Переяслав-Хмельницькому. Крім того, у зв’язку з інцидентом Начальник поліції Київської області Дмитро Ценов подав рапорт про відставку

В українських містах, зокрема у Києві, Харкові, Львові, Одесі, Переяславі-Хмельницькому люди вийшли на акції, аби вшанувати пам’ять застреленого поліцейськими 5-річного Кирила Тлявова. Головною вимогою була відставка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

5 червня Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що не збирається йти у відставку через вбивство поліцейськими 5-ти річного Кирила Тлявова.

Поділитись: