УКРАЇНА

Супрун про страйк в університеті Богомольця: це саботаж адміністрації

26 лютого, 2018 13:13
УКРАЇНА/Супрун про страйк в університеті Богомольця: це саботаж адміністрації
Зберегти
Вигляд
Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що страйк студентів та викладачів в медуніверситеті Богомольця — це саботаж деяких членів адміністрації та деканів вишу.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що страйк студентів та викладачів в медуніверситеті Богомольця — це саботаж деяких членів адміністрації та деканів вишу.

«Прошу не плутати два кардинально різні явища — самоорганізований студентський рух та спущену згори ініціативу зриву навчального процесу, в заручниках якої опинилися тисячі майбутніх лікарів», — написала вона у Facebook.

За її словами, проблема не в комісії МОЗу, яка мала здійснити перевірку документації, а «в страху втратити безмежну владу і нездорове уявлення про межі власних повноважень керівництвом НМУ».

Вона також зазначила, що сьогодні, о 13:00 студенти, викладачі та громадські активісти, які готові говорити про цю ситуацію в НМУ, прийдуть в Український кризовий медіа центр «напряму поспілкуватися з журналістами».

Водночас, як повідомили кореспондентці Громадського, студенти 4 курсу лікувальної справи зараз мають заняття.

Пари наразі проходять у київській міській психіатричній лікарні № 1 імені І. П. Павлова.

Нагадаємо, 26 лютого у Національному медичному університеті імені Богомольця оголосили про безстроковий страйк вишу. У відповідь на це в Міністерстві охорони здоров'я закликали не зривати навчальний процес.

Студенти ж у коментарях до оголошення про страйк розміщують негативні відгуки та пишуть, що «хочуть продовжити навчання, а не страйкувати», хочуть «отримати диплом» та сказали, що самих студентів про страйк ніхто не питав.

Раніше 20 лютого Міністерство охорони здоров’я України відсторонило від виконання обов'язків ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

Ректорку відсторонили через те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит «Крок 1. Стоматологія».

Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов'язків «за відмову з боку заступника МОЗ здійснити протиправні дії».

Наглядова рада медуніверситету Богомольця підтримала відсторонену ректорку Амосову.

20 лютого студенти Національного медичного університету імені Богомольця заблокували вхід до ВНЗ для новопризначеного виконуючого обов'язків ректора Михайла Захараша.

ЧИТАЙТЕКонфлікт в медуніверситеті: Чому відсторонили ректорку Катерину Амосову.

Пов`язані новини