Життя

Сущенка посадили до камери, яка межує з політв'язнем Виговським — захисник

Марк Фейгін
Життя/Сущенка посадили до камери, яка межує з політв'язнем Виговським — захисник
Зберегти
Вигляд
Незаконно засудженого у Росії українського журналіста Романа Сущенка після прибуття в колонію Кірово-Чепецька помістили у камеру, яка межує з камерою, де утримується ще один український політв'язень — Валентин Виговський. Про це повідомив громадський захисник журналіста Марк Фейгін.

«Роман Сущенко після етапування в колонію перебуває в безпечному місці, тобто в'язниця у в'язниці. Для його безпеки. Сидить у сусідній камері з українцем Виговським», — повідомив Фейгін.

За його словами, стан здоров'я Сущенка «більш-менш в порядку», він чекає вирішення питання про обмін.

«Адвокат передає від Сущенка всім вітання, дякує українцям за орден, яким його нагородили», — додав Фейгін.

Водночас він зазначив, що питання про його допуск до Сущенка буде вирішуватись, наразі його не допустили до політв'язня.

Зазначимо, українця Валентина Виговського Московський суд 15 грудня 2015 року засудив до 11 років позбавлення волі за нібито економічне і військове шпигунство в авіакосмічній галузі Росії. 

Міністерство закордонних справ України в серпні внесло Виговського в список політв’язнів, що засуджені або перебувають під слідством у Росії.

Роман Сущенко, засуджений в Росії за шпигунство до 12 років ув'язнення, став лауреатом премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка від Національної спілки журналістів України.

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

12 вересня захисник Марк Фейгін повідомив, що Роман Сущенко готовий просити про помилування.

8 жовтня українського політв’язня Романа Сущенка етапували з СІЗО Москви до місця відбування покарання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016 року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Перша леді Франції передала слова підтримки дружині політв'язня Сущенка.

Пов`язані новини