ENRU

Суспільство має побачити покарання для тих, хто вчинив злочин проти ромів — Мінкультури

Суспільство має побачити, що всі, хто вчинив злочин проти ромів, понесе за це відповідне покарання.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському сказав директор департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Андрій Юраш.

«Зараз складається враження, що чим більше у цій сфері робиться (для захисту ромів – ред.), тим більше відбувається навмисне провокування конфліктів. Правоохоронні органи мають дослідити це, знайти та покарати винних. Суспільство має побачити, що всі, хто вчиняє злочин, повинен понести покарання», — сказав Юраш.

Нагадаємо, що глава Нацполіції пообіцяв вжити заходів для захисту ромів. Поліція встановила 14 осіб, які підозрюються у нападі на ромське поселення у Львові.

В ніч на 24 червня група молодиків напала на ромський табір і зарізала людину. Убитий – ромський юнак. Його звали Давид Попп. Нападників затримали. Вони визнали, що є учасниками незареєстрованого угруповання «Твереза і зла молодь».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Твереза і зла молодь»: що відомо про нападників на ромів у Львові​

25 червня суд Львівщини взяв під варту двох неповнолітніх нападників на ромів. 26 червня взяли під варту організатора та інших п'ятьох підозрюваних у нападах.

Посольство Сполучених Штатів у Києві засудило збройний напад на табір ромів у Львові, під час якого загинув чоловік. Також Українська греко-католицька церква рішуче засудила напад на ромський табір у Львові. 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини через напад на ромів у Львові звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та попросила взяти під контроль розслідування цієї справи.

Правозахисна організація Amnesty International закликала українську владу притягнути до відповідальності нападників на ромів у Львові.

Зазначимо, що це вже не перший напад на ромів в Україні за останні роки, унаслідок якого загинула людина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Злочин без кари: як розслідуються напади на ромські поселення