Суспільство має побачити, що всі, хто вчинив злочин проти ромів, понесе за це відповідне покарання.

Суспільство має побачити, що всі, хто вчинив злочин проти ромів, понесе за це відповідне покарання.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському сказав директор департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Андрій Юраш.

«Зараз складається враження, що чим більше у цій сфері робиться (для захисту ромів – ред.), тим більше відбувається навмисне провокування конфліктів. Правоохоронні органи мають дослідити це, знайти та покарати винних. Суспільство має побачити, що всі, хто вчиняє злочин, повинен понести покарання», — сказав Юраш.

Нагадаємо, що глава Нацполіції пообіцяв вжити заходів для захисту ромів. Поліція встановила 14 осіб, які підозрюються у нападі на ромське поселення у Львові.

В ніч на 24 червня група молодиків напала на ромський табір і зарізала людину. Убитий – ромський юнак. Його звали Давид Попп. Нападників затримали. Вони визнали, що є учасниками незареєстрованого угруповання «Твереза і зла молодь».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Твереза і зла молодь»: що відомо про нападників на ромів у Львові​

25 червня суд Львівщини взяв під варту двох неповнолітніх нападників на ромів. 26 червня взяли під варту організатора та інших п'ятьох підозрюваних у нападах.

Посольство Сполучених Штатів у Києві засудило збройний напад на табір ромів у Львові, під час якого загинув чоловік. Також Українська греко-католицька церква рішуче засудила напад на ромський табір у Львові. 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини через напад на ромів у Львові звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та попросила взяти під контроль розслідування цієї справи.

Правозахисна організація Amnesty International закликала українську владу притягнути до відповідальності нападників на ромів у Львові.

Зазначимо, що це вже не перший напад на ромів в Україні за останні роки, унаслідок якого загинула людина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Злочин без кари: як розслідуються напади на ромські поселення

Поділитись: