Прокуратура Харківської області ще не встановила, хто саме побив телеоператора Вадима Макарюка, який 7 червня знімав конфлікт на ринку «Барабашово» між представниками «Нацкорпусу» та місцевими підприємцями.

Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському повідомила Віта Дубовик, речниця прокуратури Харківської області.

«Зараз це питання номер один – з’ясувати, хто саме наносив удари», – зазначила вона. 

Наразі у цій справі на лаві підсудних Сергій Козлюк, якому інкримінують вчинення злочинів за статтями «хуліганство» та «перешкоджання професійній діяльності журналістів», «насильство щодо журналіста», за що йому загрожує до 7 років ув’язнення. Козлюк відкинув свою приналежність до «Нацкорпусу». Водночас, активісти, так званих ініціативних груп «Барабашово» закликали в своїх онлайн-спільнотах приїхати до Київського районного суду та «захистити» члена «Національного корпусу».

За даними слідства, він стріляв під час конфлікту, але оператор потрапив до лікарні через побиття. Козлюк не підозрюється в побитті телеоператора, наголосили в прокуратурі.

Стан Макарюка стабільно важкий, повідомила Громадському 12 червня його колега, журналістка місцевого телеканалу «Вісті» Анна Черненко.

Увечері 7 червня на ринку «Барабашово» у Харкові сталися сутички, у яких постраждали 8 людей. Під час конфлікту зокрема побили 36-річного оператора Вадима Макарюка та забрали його відеокамеру. Його доставили до Харківської міської лікарні швидкої допомоги імені Мещанінова. Внаслідок крововиливу в мозок у Макарюка стався інсульт. За словами лікарів, перші три дні після побиття будуть найважчими, вони заборонили турбувати Вадима, він перебуває у реанімації у важкому стані.

Поділитись: