Світ / Європа

Сутички в Парижі: кількість постраждалих зросла до 100, поліція затримала понад 200 людей

Reuters
Світ/Європа/Сутички в Парижі: кількість постраждалих зросла до 100, поліція затримала понад 200 людей
Зберегти
Вигляд
Станом на вечір 1 грудня внаслідок сутичок «жовтих жилетів» із поліцією в Парижі постраждали близько 100 людей, ще понад 200 затримали правоохоронці.

У суботу «жовті жилети», які протестують проти підвищення цін на паливо, влаштували в столиці Франції декілька пожеж, зокрема підпалювали та перевертали автомобілі, а також били вітрини магазинів. Деякі з них були озброєні металевими кийками та сокирами.

Анна Гармаш, активістка української громади Парижа, розповіла Громадському, що протести 1 грудня були значно потужнішими, ніж у минулу суботу. За її словами, центром протесту залишаються Єлисейські поля та Тріумфальна арка, проте цього разу «жовті жилети» вийшли далеко за цей периметр. Також збільшилася кількість протестувальників, які вдалися до насильства.

Очевидиця зазначила, що вимоги учасників протесту пов’язані не тільки з цінами на пальне.

«Ці акції в двох словах описують як «народ проти еліт», загалом вимоги досить різні», — розповіла Гармаш.

Зокрема, за її словами, «жовті жилети» також висловлюють незадоволення низькою купівельною спроможністю, високими податками, тим що влада не розуміє їхні проблеми. У зв’язку з цим вони вимагають відставки президента Еммануеля Макрона.

Як повідомляє Reuters, правоохоронці застосували проти «жовтих жилетів» сльозогінний газ, водомети, а також стріляли в них гумовими кулями.

За даними поліції, у безладах беруть участь близько 5 тисяч людей. Також правоохоронці наголосили, що до протестувальників приєдналися представники екстремістських організацій.

Нагадаємо, удень 1 грудня повідомлялося про 60 затриманих.

24 листопада на масовому протесті проти підвищення цін на пальне в центрі Парижа поліція застосувала водомети та сльозогінний газ проти мітингувальників.

Через неспокійну ситуацію у місті влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу.

Раніше «Жовті жилети» заявили, що ігноруватимуть попередження поліції та розширюватимуть масштаби протестів далі від Марсового поля, що біля Ейфелевої вежі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Здорожчання палива у Франції вивело на вулиці сотні тисяч автовласників: під ударом — Макрон

17 листопада у Франції мітингувальники у жовтих жилетах, які невдоволені підвищенням цін на бензин, перекривали дороги у різних регіонах країни. Реформа, що призвела до підвищення цін, цін була ініційована президентом Франції Еммануелем Макроном.

У сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей.

Уряд відмовився йти на поступки і скасовувати нові податки на бензин.

Пов`язані новини