Двом співробітникам «Муніципальної охорони» вручили підозри через сутички з журналістами в центрі Одеси, унаслідок яких постраждали щонайменше двоє працівників ЗМІ.

Двом співробітникам «Муніципальної охорони» вручили підозри через сутички з журналістами в центрі Одеси, унаслідок яких постраждали щонайменше двоє працівників ЗМІ.

Про це в коментарі Громадському повідомив радник глави поліції Одеської області Руслан Форостяк.

За фактом інциденту поліція порушила кримінальну справу за трьома статтями Кримінального кодексу:

  • Частина 2 статті 296 (Хуліганство)
  • Стаття 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів)
  • Стаття Стаття 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста).

За словами радника глави поліції Одещини, 13 липня на вулицю Некрасова приїхала «Муніципальна охорона», яка за відповідним рішенням влади міста мала законні підстави демонтувати паркувальні огорожі, які належали одній з адвокатських компаній.

«Однак вони нічого не пояснили, не продемонстрували рішення та документи. А адвокатська компанія почала супротив, залучила громадськість, журналістів, тобто у них була така лінія захисту. Що спровокувало конфлікт. Тут обидві сторони несуть відповідальність, у діях обох сторін конфлікту є ознаки правопорушення (виправлено від 14 липня - ред.)», — сказав Форостяк.

 Він наголосив, що першими конфлікт спровокували власники паркувальних огорож. Поліція встановила особу, яка спровокувала сутички.

«Ця особа не має стосунку до журналістів та громадськості і зараз переховується», — наголосив радник глави поліції області.

За його словами, унаслідок сутичок щонайменше двоє журналістів звернулися по медичну допомогу — вони отримали легкі тілесні ушкодження.

«Але самі дії журналістів теж заслуговують на увагу. Вони теж діяли не найкращим чином. Один з постраждалих журналістів стояв подалі та просто висвітлював події. А інші ж були учасниками події, тобто вступали в діалог, у фізичне протистяння та також застосовували газ», — наголосив Форостяк.

У їхніх діях вбачають хуліганство. Чи будуть журналістів притягувати до відповідальності, Форостяк не відповів та послався на подільше розслідування справи.

Раніше повідомлялося, що в центрі Одеси 13 липня сталися сутички між журналістами та представниками охорони.

Як заявив головний редактор газети «Нерозкриті злочини» Костянтин Слободянюк, унаслідок сутичок постраждав він та ще двоє журналістів з газети «Общественный прибой».

Згідно з інформацією газети «Нерозкриті злочини», нападу передував конфлікт на вулиці Некрасова між муніципальною охороною та співробітниками адвокатської компанії «Редут».

У травні 2018 року в Кривому Розі невідомі напали на журналістів та активістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні є багато загроз свободі преси — Комітет захисту журналістів

В Інституті масової інформації заявляли, що в Україні зафіксовано 117 випадків порушень свободи слова з початку 2018-го.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитись: