У центрі Одеси 13 липня сталися сутички між журналістами та представниками охорони.

У центрі Одеси 13 липня сталися сутички між журналістами та представниками охорони.

Про це повідомляє прес-служба головного управління Національної поліції в Одеській області.

Інцидент стався на одній з парковок по вулиці Некрасова. У поліції заявили, що під час сутичок розпилили газ.

На опублікованих в мережі відео видно, як саме охоронці розпилили газ журналісту в очі.

Сутички журналістів та представників охорони в центрі Одеси Відео: видання Нерозкриті злочини

Як заявив головний редактор газети «Нерозкриті злочини» Костянтин Слободянюк, унаслідок сутичок постраждав він та ще двоє журналістів з газети «Общественный прибой».

Сутички журналістів та представників охорони в центрі Одеси Відео: видання Нерозкриті злочини

Згідно з інформацією газети «Нерозкриті злочини», нападу передував конфлікт на вулиці Некрасова між муніципальною охороною та співробітниками адвокатської компанії «Редут».

Зазначається, що охорона мала на наступний день на цьому місці демонтувати паркувальні огорожі, які, на їхню думку, були там незаконно встановлені.

«Все сталося буквально за 10 хвилин. До парковки на Некрасова під'їхало 3 машини муніципальної охорони, в яких знаходилося приблизно 15 осіб. Не надаючи документів, представники КП «Муніципальна охорона» приступили до демонтажу паркувальних стовпів. У цей час на території парковки знаходилося двоє моїх колег з газети «Общественный прибой». Вони брали інтерв'ю у співробітників адвокатської компанії «Редут». Буквально протягом кількох хвилин представники муніципальної охорони почали застосовувати спецзасоби у вигляді сльозогінного газу. Після цього вони почали бити ногами співробітників адвокатської компанії «Редут» прямо у мене на очах», — заявив Слободянюк.

За його словами, унаслідок сутичок постраждали журналісти Віталій Ткаченко та Мирослав Бекчив з газети «Общественный прибой».

«Один з них виявився в лікарні із закритою черепно-мозковою травмою, опіками обличчя та слідами удушення», — заявили в газеті «Нерозкриті злочини».

Радник глави поліції Одеської області Руслан Форостяк в коментарі Громадському повідомив, що двом співробітникам «Муніципальної охорони» вручили підозри через сутички з журналістами в центрі Одеси, унаслідок яких постраждали щонайменше двоє працівників ЗМІ.

За фактом інциденту поліція порушила кримінальну справу за трьома статтями Кримінального кодексу:

  • Частина 2 статті 296 (Хуліганство)
  • Стаття 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів)
  • Стаття Стаття 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста).

За його словами, унаслідок сутичок щонайменше двоє журналістів звернулися по медичну допомогу — вони отримали легкі тілесні ушкодження.

«Але самі дії журналістів теж заслуговують на увагу. Вони теж діяли не найкращим чином. Один з постраждалих журналістів стояв подалі та просто висвітлював подій. А інші ж були учасниками події, тобто вступали в діалог, у фізичне протистяння та також застосовували газ», — наголосив Форостяк.

У їхніх діях вбачають хуліганство. Чи будуть журналістів притягувати до відповідальності, Форостяк не відповів та послався на подальше розслідування справи.

У травні 2018 року в Кривому Розі невідомі напали на журналістів та активістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні є багато загроз свободі преси — Комітет захисту журналістів

В Інституті масової інформації заявляли, що в Україні зафіксовано 117 випадків порушень свободи слова з початку 2018-го.

Поділитись: