Президент Росії Володимир Путін уперше прокоментував вирок росіянці Марії Бутіній, засудженій у США до 18 місяців в'язниці за агентурну діяльність на користь Кремля. Нагадаємо, вона визнала себе винною.

«Це свавілля», — сказав Путін.

Він заявив, що досі незрозуміло, який злочин вона скоїла, а 18 місяців в'язниці присудили — «щоб показати, що вона у чомусь винна».

«Вони арештували її та запроторили до в'язниці. Але, щоб це не виглядало абсолютно безглуздо, дали їй 18 місяців, щоб показати що вона у чомусь винна», — сказав Путін.

Нагадаємо:

  • У липні 2018 року у Вашингтоні затримали громадянку Росії Марію Бутіну за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці: у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Також повідомлялося, що Бутіна контактувала з чиновником Мінфіну США.
  • США росіянку, відому як активістку за носіння короткоствольної зброї з організації «Право на зброю», звинуватили у спробі організувати «неофіційний канал зв'язку» між Республіканською партією і Кремлем в передвиборний період 2015-2016 років. Вона імовірно діяла разом з заступником голови Центробанку Росії Олександром Торшиним.
  • За версією звинувачення, Бутіна працювала в інтересах Торшина, намагаючись лобіювати інтереси Росії через Національну стрілецьку асоціацію, що має великий вплив на американську політику.
  • Суд у Вашингтоні засудив росіянку Марію Бутину, яку обвинувачували в агентурній діяльності на користь Кремля, до 18 місяців позбавлення волі. Адвокати просили 9 місяців.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile