Життя

Світ має більш жорстко реагувати на утримування Росією українських політв’язнів — Геращенко

16 серпня, 2018 11:25
Життя/Світ має більш жорстко реагувати на утримування Росією українських політв’язнів — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що міжнародна спільнота недостатньо жорстко реагує на дії Росії стосовно українських політв’язнів.

Перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що міжнародна спільнота недостатньо жорстко реагує на дії Росії стосовно українських політв’язнів.

Про це вона заявила в коментарі Громадському.

На думку Геращенко, реакція міжнародної спільноти на отруєння Скрипалів була набагато більш жорсткою, ніж в ситуації з українськими політв’язнями.

«Сьогодні ми бачимо вбивство українців у російських в’язницях і ми бачимо тільки занепокоєння світу, петиції. Це дуже добре, по всьому світу підтримують Олега (Сенцова — ред.), але звичайно хотілося би більш жорсткої і офіційної реакції», — сказала віце-спікера Ради.

Вона додала, що Україна сподівається на обговорення питання звільнення українських політв’язнів під час зустрічі канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента РФ Володимира Путіна.

«Світ має жорстко реагувати на те, що відбувається і з Олегом, і з іншими бранцями», — наголосила Геращенко.

Також вона зазначила, що, на її думку, відмова Путіна помилувати Сенцова свідчить про те, що Кремль обрав «тактику шантажу».

«Кремль не готовий випустити Олега Сенцова, Кремль на сьогодні обрав тактику шантажу та повільного вбивства Олега, в назідання іншим політв’язням. Кремль буде грати в свою жорстоку гру покарання українців, України і українських політв’язнів. І відповідь і реакція має бути всього світу», — підкреслила вона.

Раніше Геращенко повідомила, що РФ не відповідає на жодні пропозиції щодо обміну росіян на українських політв’язнів.

Нагадаємо, два громадяни Росії, які утримуються в Лук’янівському СІЗО Києва, написали заяву до президента Володимира Путіна з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів.

Раніше заяву про обмін подав громадянин РФ Олексій Седіков, який відбуває покарання за тероризм в Бучанській колонії.

25 липня Росія у Тристоронній контактній групі в Мінську вкотре не відреагувала на пропозицію України обміняти 36 росіян на українських політв’язнів.

Раніше в Адміністрація президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини