Очільник Світової організації торгівлі Роберту Азеведу заявив, розгортання торговельної війни між США, Китаєм та ЄС може призвести до втрати мільйонів робочих місць по всьому світу.

Очільник Світової організації торгівлі Роберту Азеведу заявив, розгортання торговельної війни між США, Китаєм та ЄС може призвести до втрати мільйонів робочих місць по всьому світу.

Про це він повідомив під час прес-конференції у штаб-квартирі ООН у Женеві, передає «Інтерфакс».

«Найгіршим сценарієм для світової економіки, для споживачів, для всіх на поверхні Землі є відсутність правил та повернення до «закону джунглів». В цьому разі інвестори виведуть кошти, ріст економіки уповільниться, буде втрачено мільйони робочих місць», — заявив Азеведу.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь. Зокрема, там підготувалися до запровадження мит на американські товари, загальна вартість яких складе 20 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile