Через загострення торговельних відносин між найбільшими світовими економіками, у Світовій організації торгівлі зменшили свій прогноз зростання світового валового внутрішнього продукту у 2018 році з 4,4% до 3,9%.

Через загострення торговельних відносин між найбільшими світовими економіками, у Світовій організації торгівлі зменшили свій прогноз зростання світового валового внутрішнього продукту у 2018 році з 4,4% до 3,9%.

Про це повідомив голова СОТ Роберту Азеведу, передає «Інтерфакс-Казахстан».

«Якщо даний тренд (запровадження мит — ред.) продовжиться, то ми бачимо загрозу стабільності та, таким чином, загрозу росту і створенню робочих місць. Це вплине на всіх, на всі регіони світу», — заявив Азеведу під час форуму у столиці Казахстану 28 вересня.

Він також додав, що вже зараз спостерігаються незначні наслідки торговельної війни. Зокрема, зменшується обсяг експорту, а деякі компанії скорочують обсяг інвестицій у створення нових робочих місць.

«Якщо всі країни почнуть встановлювати тарифи, не співпрацюючи одна з одною, то це призведе до скорочення на 17% глобального торговельного ринку та на 7,5% скоротить зростання світового ВВП», — додав очільник СОТ.

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

У США 6 липня набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю. Загальну вартість нових обмежень оцінюють у 16 мільярдів доларів.

Водночас влада Китаю планує запровадити аналогічні американським митним обмеженням заходи щодо американських товарів. Після чого Трамп  пригрозив Китаю новими митами на 200 мільярдів доларів.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на 250 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Крім цього Трамп погрожував запровадити мита ще на 267 мільярдів доларів товарів з Китаю.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, вони вже направили туди свої скарги.

Поділитись: