Посольства країн G7 спільно зі Світовим банком розкритикували рішення Конституційного суду України про визнання статті Кримінального кодексу щодо незаконного збагачення неконституційною та закликали продовжити кримінальні справи, які закрили після скасування цієї статті.

«Нещодавнє скасування відповідальності за незаконне збагачення у Кримінальному кодексі — це значна поразка у боротьбі з корупцією в Україні. Це послабило вплив антикорупційної архітектури, включно з Вищим антикорупційним судом, який незабаром має бути створений і, як очікувалося, мав винести рішення щодо значної кількості справ про незаконне збагачення», — йдеться у заяві.

Посольства країн G7 спільно зі Світовим банком зазначають, кримінальна відповідальність за незаконне збагачення не є новою та існує у 40 країнах світу.

«Суди в усьому світі визнали, що покарання за незаконне збагачення — це потужний інструмент у боротьбі з корупцією, який водночас зберігає повагу до основних прав людини та конституційних принципів, таких як презумпція невинуватості, гарантія проти примушення до самообвинувачення та правова визначеність», — йдеться у заяві.

Також G7 та Світовий банк закликали українську владу якнайшвидше відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та знайти спосіб продовжити десятки розслідувань та кримінальних справ, які завершили після рішення Конституційного суду.

Нагадаємо, що 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів. Їхні інтереси в суді представляє депутат від «Народного фронту» Павло Пензеник.

Сам глава Конституційного суду, коментуючи скасування кримінальної статті щодо незаконного збагачення, заявив, що у США також немає цієї статті.

Громадські організації попередили, що скасування відповідальності за незаконне збагачення призведе до припинення співпраці з МВФ.

Національне антикорупційне бюро оголосило, що рішення КСУ означає, що всі кримінальні провадження в частині, що стосується незаконного збагачення цих осіб, будуть закриті.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включена в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Поділитись: