Світ

Світовий ВВП цього року може впасти на 1% через рішення адміністрації Трампа — ЄЦБ

6 квітня, 2018 15:22
Світ/Світовий ВВП цього року може впасти на 1% через рішення адміністрації Трампа — ЄЦБ
Зберегти
Вигляд
За підрахунками Європейського центрального банку (ЄЦБ), світовий валовий внутрішній продукт у 2018 році може впасти на 1% через впровадження торговельних обмежень в США та Китаї.

За підрахунками Європейського центрального банку (ЄЦБ), світовий валовий внутрішній продукт у 2018 році може впасти на 1% через впровадження торговельних обмежень в США та Китаї.

Про це повідомив член правління ЄЦБ Бенуа Кьоре, йдеться на офіційному сайті банку.

Згідно з проведеним у ЄЦБ моделюванням, обсяг світової торгівлі може скоротитись на 3%, якщо тарифні обмеження не знімуть найближчим часом.

Крім цього, експерти Європейського центробанку зазначають, що найбільше від «торговельної війни» постраждають саме ті країни, які і вводять нові тарифи, тобто США та Китай.

«Відповідно до нашої економічної моделі, реальна економічна активність в США в перший же рік запровадження нових мит впаде на 2,5%», — йдеться у повідомленні.

Крім того очікується, що за результатами 2018 року в США зросте рівень безробіття та впаде якість життя.

В ЄЦБ очікують на уповільнення економіки США та Єврозони. Щоправда, вплив «торговельної війни» на останню буде дещо меншим.

Нова хвиля занепокоєння станом світової торгівлі пов'язана з наростанням протистояння між двома найбільшими економіками світу: США та Китаєм. Так, ввечері 5 квітня Дональд Трамп оголосив про намір розширити тарифні обмеження на 100 мільярдів доларів китайського імпорту.

Раніше Китай оголосив про намір запровадити 25% мита на 50 мільярдів доларів американського імпорту до країни у відповідь на аналогічні дії США.

Це рішення влада КНР прийняла у відповідь на рішення адміністрації Дональда Трампа запровадити додаткові митні обмеження на китайський імпорт в країну на загальну суму близько 50 млрд доларів. Напередодні, у відповідь на такі дії, в Китаї запровадили аналогічні тарифи на 3 млрд доларів американських товарів, що ввозяться в КНР.

Крім цього, Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн поки що виключені Мексика та Канада.

Меркель засудила введення Сполученими Штатами мит на метали.

Український уряд заявляв, що працює над тим, щоб вивести товари української металургії з-під дії американських мит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Трамп: США скасують мита, якщо Європа скасує свої тарифи

Пов`язані новини