Квартиру у 240 квадратних метрів на Оболонській набережній, яка належала екс-президенту Віктору Януковичу, освятив священик Петро. Про це передає кореспондентка Громадського.

Священик зазначив, що днями під час служби до нього підійшов управитель та запропонував освятити квартиру. Про те, що це квартира Януковича, він дізнався тільки коли прибув на місце, сказав чоловік.

7 лютого Агентство з розшуку та управління активами (АРМА) передало компанії-управителю ПП «Юридична фірма «СВМ-Консалтинг» у фактичне управління квартиру екс-президента Віктора Януковича. Управитель Володимир Сидоренко зазначив, що квартира потребує ремонту, але пошуки орендаря вони почали вже зараз.

«Ми хочемо перекласти цю відповідальність на орендаря і він буде вираховувати з орендної плати ці ремонтні роботи, які потрібно зробити. Головне, щоб гроші з оренди якнайшвидше потрапляли в казну та поповнювали державний бюджет. А ми будемо отримувати свою маленьку винагороду», — сказав управитель.

Попри часткову відсутність мереж та меблів експерти оцінили квартиру площею 240 квадратних метрів у 26 мільйонів гривень. Янукович і досі юридично залишається власником квартири, але у зв’язку з арештом не має доступу до неї.

«Він юридичний власник, але йому заборонено користуватися цим майном і не тільки йому. Винятком є Нацагентство з питань розшуку та управління активами, обраний управитель, з яким укладено відповідний договір, а також особи, яких управитель визначить чи орендарем, чи користувачем, чи іншим суб’єктом права користування на відповідних платних засадах», — сказав представник АРМА. 

Управитель також має застрахувати квартиру та укласти окремі договори з компаніями-постачальниками електроенергії та води. Борги Януковича він не буде сплачувати, а вони в нього, за словами представника АРМА, за 4 роки склали близько сотні тисяч гривень.

Кошти від оренди квартири йтимуть державі, а відсотки — управителю.

Ця квартира, а також ще два гаражі загальною вартістю близько 1, 5 мільйонів гривень, були арештовані у межах кримінального провадження щодо неправомірного відчуження майна екс-президентом Януковичем, яке розслідується Генеральною прокуратурою України.

24 січня Оболонський районний суд Києва заочно засудив екс-президента Віктора Януковича до 13 років в'язниці. 6 лютого Янукович дав прес-конференцію в Москві, де уперше прокоментував рішення суду. Він заявив, що «вирок був написаний під диктовку влади».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Як Янукович утікав до Росії (мультфільм, 18+)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За крок до вироку: суд над Януковичем закінчився. Головне про процес, який тривав півтора року

Раніше на судових дебатах адвокати намагалися переконати суд у тому, що Янукович утік внаслідок «державного перевороту».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якби була можливість довічного, ми б вимагали довічне»: прокурор про справу щодо держзради Януковича

Процес над колишнім президентом України Віктором Януковичем, якого звинувачують у державній зраді, завершився — 5 грудня судді відправилися до кімнати для нарад, щоб винести вирок. Янукович так і не виступив у суді з останнім словом через нібито отриману травму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Поділитись: