Архієреям та клірикам Православної церкви України заборонили балотуватися у народні депутати та обіймати посади у місцевих органах влади.

Таке рішення ухвалили під час Синоду, повідомляє прес-служба ПЦУ.

Синод заборонив їм висувати свої кандидатури для обрання до Верховної Ради чи на посади місцевого самоврядування, де передбачено прийняття на постійну роботу.

Водночас їм дозволили у виключних випадках з благословення церковної влади балотуватися у депутати місцевого самоврядування при дотриманні відповідно визначених умов.

У ПЦУ не уточнили, про які «виключні випадки» та умови йдеться.

Крім того, на засіданні Синоду почесний патріарх Православної церкви України Філарет відмовився підписати рішення Синоду ПЦУ, за яким церква погоджується керуватися статутом церкви, ухваленим на Об'єднавчому соборі 15 грудня.

Також члени Синоду Православної церкви України не змогли переконати почесного патріарха Філарета у розпуску Української православної церкви Київського патріархату.

Нагадаємо:

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: