Нічний візит директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника до приватного будинку президента України Петра Порошенка не вплинув на роботу детективів НАБУ, запевняє Ситник.

Нічний візит директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника до приватного будинку президента України Петра Порошенка не вплинув на роботу детективів НАБУ, запевняє Ситник.

В ефірі програми «Нині вже» на Громадському Ситник наголосив, що під час цієї зустрічі вони обговорювали створення Антикорупційного суду. За словами Ситника, саме Порошенко запросив його.

«Глава держави запросив на розмову і якраз розмова стосувалась Антикорупційного суду. Це суд, який напряму стосується Антикорупційного бюро. І це стосується тієї проблеми, про яку ми говоримо два роки. Навіть на війні вороги сідають за стіл переговорів. У даному випадку була дискусія спірна», — наголосив Ситник.  

На уточнююче питання, чому це не було публічно, Ситник зазначив, що були і публічні переговори на рівні Адміністрації президента. На питання про репутаційні наслідки через візит директора НАБУ приїжджає вночі до приватного будинку президента України, Ситник зазначив:

«Це не був таємний візит і те, що це може стати відомо — звичайно, я це допускав. Чому стало відомо саме зараз, а це було достатньо давно… Важливо, що на роботу НАБУ це не вплинуло, спитайте будь-якого детектива».

Ситник додав, що результатом цієї зустрічі стало ухвалення парламентом закону про Антикорупційний суд і президент вплинув на рішення парламенту.

«У мене була тет-а-тет зустріч з президентом України з приводу Антикорупційного суду. НАБУ не має права законодавчої ініціативи і ми знаємо, давайте будемо відверті, що в парламенті президент має якщо не визначальне, то один з визначальних впливів. Була певна дискусія. Вона закінчилась тим, що все ж таки закон був прийнятий», — зазначив директор НАБУ.

На питання журналіста: «Якщо Порошенко наступного запросить вас до себе додому, ви погодитесь?»

«Мабуть уже ні. Виходячи із такої реакції, мабуть, ні», — додав директор НАБУ. 

Раніше журналісти спільного проекту «Радіо Свобода» та телеканалу «Схеми» оприлюднили розслідування про нічний візит 26 квітня голови НАБУ Артема Ситника до будинку, в якому проживає Президент України Петро Порошенко у Козині.

Сам Ситник підтвердив журналістам інформацію про таку зустріч і зазначив, що темою розмови стало питання участі міжнародних експертів у формуванні антикорупційного суду.

7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ. 11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

Поділитись: