ENRU

Ситник про візит до Порошенка вночі: Це не вплинуло на роботу НАБУ

F53a493d50da45174
Директор НАБУ Артем Ситник в ефірі Громадського, 9 серпня 2018-го Фото: Андрій Новіков/Громадське

Нічний візит директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника до приватного будинку президента України Петра Порошенка не вплинув на роботу детективів НАБУ, запевняє Ситник.

В ефірі програми «Нині вже» на Громадському Ситник наголосив, що під час цієї зустрічі вони обговорювали створення Антикорупційного суду. За словами Ситника, саме Порошенко запросив його.

«Глава держави запросив на розмову і якраз розмова стосувалась Антикорупційного суду. Це суд, який напряму стосується Антикорупційного бюро. І це стосується тієї проблеми, про яку ми говоримо два роки. Навіть на війні вороги сідають за стіл переговорів. У даному випадку була дискусія спірна», — наголосив Ситник.  

На уточнююче питання, чому це не було публічно, Ситник зазначив, що були і публічні переговори на рівні Адміністрації президента. На питання про репутаційні наслідки через візит директора НАБУ приїжджає вночі до приватного будинку президента України, Ситник зазначив:

«Це не був таємний візит і те, що це може стати відомо — звичайно, я це допускав. Чому стало відомо саме зараз, а це було достатньо давно… Важливо, що на роботу НАБУ це не вплинуло, спитайте будь-якого детектива».

Ситник додав, що результатом цієї зустрічі стало ухвалення парламентом закону про Антикорупційний суд і президент вплинув на рішення парламенту.

«У мене була тет-а-тет зустріч з президентом України з приводу Антикорупційного суду. НАБУ не має права законодавчої ініціативи і ми знаємо, давайте будемо відверті, що в парламенті президент має якщо не визначальне, то один з визначальних впливів. Була певна дискусія. Вона закінчилась тим, що все ж таки закон був прийнятий», — зазначив директор НАБУ.

На питання журналіста: «Якщо Порошенко наступного запросить вас до себе додому, ви погодитесь?»

«Мабуть уже ні. Виходячи із такої реакції, мабуть, ні», — додав директор НАБУ. 

Раніше журналісти спільного проекту «Радіо Свобода» та телеканалу «Схеми» оприлюднили розслідування про нічний візит 26 квітня голови НАБУ Артема Ситника до будинку, в якому проживає Президент України Петро Порошенко у Козині.

Сам Ситник підтвердив журналістам інформацію про таку зустріч і зазначив, що темою розмови стало питання участі міжнародних експертів у формуванні антикорупційного суду.

7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ. 11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.