Президент України Петро Порошенко повідомив, що Вищий антикорупційний суд має запрацювати вже у 2018 році.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що Вищий антикорупційний суд має запрацювати вже у 2018 році.

Про це він заявив на зустрічі зі студентами Української академії лідерства 11 червня.

Крім цього, Порошенко закликав міжнародних партнерів швидше визначитись з кандидатами в раду міжнародних експертів при відборі суддів новоствореного суду.

«Прошу у дуже стислі терміні внести щонайменше 12 кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, щоб ми могли запустити процес створення суду», — заявив президент.

Також на зустрічі з студентами президент підписав закон про створення антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

Процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки. Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7. Також це є умовою для отримання фінансової допомоги від МВФ. 

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ. 

Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя, ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: