Представники радикального руху «Талібан» в Афганістані оголосили про триденне перемир’я на час святкування закінчення священного для мусульман місяця Рамадан. Президент Афганістану Ашраф Гані привітав таке рішення та оголосив про припинення вогню.

Як пише Reuters, про припинення вогню заявив представник талібів Забіулла Муджахід: «Ні в якому разі не здійснюйте ніяких наступальних операцій проти ворога. Якщо противник здійснює будь-які дії проти вас — захищайтеся».

Президент Афганістану Ашраф Гані привітав таке рішення талібів.

«Як головнокомандувач я доручив ANDSF (Афганським національним силам оборони і безпеки) дотримуватися триденного перемир’я і захищатися лише у випадку нападу», — повідомив президент.

Так, режим припинення вогню має розпочатися 24 травня.

Нагадаємо, 29 лютого 2020 року США підписали з «Талібаном» мирну угоду, яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані. Вона передбачає виведення усіх американських військ з Афганістану. «Талібан» зі свого боку зобов’язався не приховувати представників інших терористичних угруповань і провести повноцінні переговори з урядом Афганістану. 

Зазначимо, що військові США та їхніх союзників перебувають в Афганістані з 2001 року. Ввести їх туди розпорядився президент Джордж Буш у відповідь на теракти 11 вересня 2001 року, оскільки «Талібан» переховував терористичну мережу «Аль-Каїда» та її лідера — Усаму бен Ладена.

Поділитись: