У Нафтогазі повідомили, що тарифи на транспортування газу через територію України у підписаному наприкінці 2019 року контракті є вищими за тарифи, які діяли у контракті від 2009 року.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

«Брехня полягає в тому, що нібито ставка транзиту в новому контракті нижче, ніж була до цього. Насправді ж, ставка транзиту у 2020 році є вищою за ставку у 2019 році», — повідомив Вітренко, коментуючи заяви представників партії «Народний фронт» та лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка щодо контракту на транзит газу.

Він додав, що окрім затвердженого тарифу, який встановив український регулятор, а не Нафтогаз чи Газпром, Нафтогаз отримує від Газпрому маржу, тобто прибуток, адже виступає посередником між російською компанією та українським Оператором ГТС.

Розмір тарифу у Нафтогазі називати відмовляються, а розмір своєї маржі за посередництво називають комерційною таємницею. Однак ці дані компанія оприлюднить у своїй фінансовій звітності за підсумками 2020 року.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: