Розміри тарифів на транзит газу через газотранспортну систему України будуть залежати від обсягів транзиту газу до ЄС.

Про це повідомив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович за підсумками тристоронніх переговорів про транзит газу, що відбулися у Брюсселі 19 вересня, передає «Интерфакс».

«Що стосується тривалості, обсягів та тарифів цього контракту, у цьому питанні також погляди співпадають, що необхідно дійти згоди щодо цих трьох складових. Обсяги визначатимуть тарифи», — повідомив Шефчович, який на переговорах очолював європейську делегацію.

За його словами, під час переговорів не обговорювалися конкретні параметри майбутнього контракту на транзит газу. За словами міністра енергетики РФ Олександра Новака, обговорення було присвячене «правовій базі майбутнього контракту на транзит».

Також на транзитних переговорах Росія зробила акцент на відновленні прямого постачання газу до України.

19 вересня 2019 року у Брюсселі відбувся черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. переговори відбудуться за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року. Українська сторона на переговорах передала примірники угоди на транзит Газпрому.

Поділитись: