Теледебати Меркель-Шульц: криза біженців, іслам у Німеччині, Трамп і КНДР
Меркель і Шульц обговорили міграцію, зовнішню політику та внутрішні проблеми.
У неділю, 3 вересня, кандидати на посаду канцлера Німеччини провели єдині теледебати перед виборами до Бундестагу, які відбудуться 24 вересня.
Нинішня канцлерка Ангела Меркель, яка представляє консервативний Християнсько-Демократичний Союз та лідер Соціал-Демократичної Партії Німеччини Мартін Шульц обговорили міграцію, зовнішню політику та внутрішні проблеми. Тему вирішення кризи в Україні німецькі політики не піднімали, так само, як і актуальне питання в ЄС–Брекзит.
За даними опитування для німецького каналу ARD, Меркель перемогла у дебатах.
Громадське зібрало цитати з приводу основних тем, про які дискутували Шульц та Мерекель.
Міграційна політика та біженці
Канцлерка згадала про ситуацію з мігрантами у вересні 2015 року, назвавши її «досить драматичною». За її словами, у такій ситуації уряд відреагував згідно з основним положенням Конституції: гідність людини недоторкана.
Меркель не вважає наплив мігрантів будь-якої небезпекою, але при цьому додає, що Німеччина зможе прийняти далеко не всіх, хто бажає приїхати. «Я вважаю це не загрозою, а серйозним викликом», — сказала вона.
Шульц розкритикував канцлерку за її дії під час міграційної кризи у Європі. «Мільйон людей за короткий час неможливо інтегрувати. Я б цього не радив. Залучення наших європейських сусідів було б кращим рішенням», – вважає лідер соціал-демократів. Недостатні зусилля Меркель, на думку Шульца, призвели до того, що деякі партнери по ЄС, зокрема, Угорщина, «підвели Німеччину».
«Я бачу це по-іншому. Угорщина була не готова проявити солідарність», — опонувала Меркель.
Вона також висловилась на захист угоди з Анкарою, укладену з метою обмежити наплив біженців до Європуи через Туреччину.
Іслам у Німеччині
«Іслам – це частина Німеччини, але разом із тим, він повинен відповідати Конституції. Необхідно закривати мечеті, де відбуваються речі, які нам не подобаються», вважає Меркель. У зв’язку з цим потрібно розширити освіту імамів у Німеччині у відповідності до німецьких законів.
«Іслам, як і будь-яка релігійна спільнота, може бути інтегрована в Німеччину», — доповнив Шульц.
При цьому обидва кандидати дійшли згоди у тому, що радикальні проповідники не можуть допускатися до німецьких мечетей.
Мартін Шульц перед початком дебатів Фото: EPA-EFE/CARSTEN KOALL
Відносини з Туреччиною та її вступ до ЄС
«Якщо я стану канцлером, я скасую перемовини про вступ Туреччини до ЄС. Хто б не став канцлером, необхідно сказати: усі «червоні лінії» перетнуто, тож ця країна більше не може стати членом Євросоюзу», – заявив Шульц.
Меркель також дотримується жорсткої позиції у цьому питанні. «Це зрозумілий факт: Туреччина не повинна стати членом Євросоюзу. Крім того, я говоритиму з нашими партнерами, аби побачити, чи зможемо ми дійти згоди щодо припинення перемовин про приєднання Туреччини», – відповіла канцлерка.
Також вона виступила за посилення економічного тиску на Туреччину і додала, що «ця країна з неймовірною швидкістю віддаляється від усіх демократичних традицій».
Шрьодер і «Роснефть»
І Меркель і Шульц розкритикували плани екс-канцлера Німеччини Герхарда Шрьодера обійняти посаду у раді директорів російського концерну «Роснефть».
«Він підриває санкції проти Росії, які запровадив Європейський Союз. Це дуже сумна ситуація», – заявила Меркель.
Шульц також не підтримує імовірне призначення свого однопартійця Шрьодера у Росії та хотів би відмовити екс-канцлера від цього.
Ангела Меркель із своїми прихильниками перед початком дебатів Фото: EPA-EFE/CARSTEN KOALL
Дональд Трамп і Північна Корея
Лідер соціал-демократів вважає, нинішній президент США нездатний владнати конфлікт із Північною Корею. «Проблема Трампа – це його непередбачуваність. Ми маємо знайти більш передбачуваних партнерів», – сказав Шульц.
На його думку, можна співпрацювати з Канадою, Мексикою, або ж вести перемовини з іншими впливовими представниками Білого Дому – приміром, держсекретарем Рексом Тіллерсоном.
Меркель також розкритикувала політику Трампа: «У нас спостерігаються серйозні розбіжності у поглядах з американським президентом». Як приклад вона навела рішення про вихід США з Паризької кліматичної угоди, а також висловлювання Трампа про недавні сутички у Шарлотсвіллі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цей незручний момент: ЗМІ про зустріч Меркель і Трампа.
У той же час глава німецького уряду, на відміну від свого опонента, вважає, що вирішити конфлікт із Північною Кореєю без Трампа – неможливо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза з КНДР: Що відомо про запуск корейської ракети над Японією.
Заключні виступи
Наприкінці дебатів опонентам було надано по 60 секунд для завершального слова.
Першим говорив Шульц: «Ми живемо в часи змін. За 60 секунд медсестра заробляє менше ніж 40 центів, а менеджер у великому концерні – понад 30 євро. За 60 секунд безвідповідальний політик одним твітом може поставити світ на межу кризи».
«Шкода, що дискусія замало торкнулася соціальних питань, а також питань майбутнього, про яке мусимо дбати вже нині», –підсумувала Меркель.
Ангела Меркель та Мартін Шульц обговорили міграцію, зовнішню політику та внутрішні проблеми Фото: EPA-EFE/CARSTEN KOALL
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
- Поділитися: