Інженери Массачусетського університету в Амхерсті працювали над рідинами для 3D-друку, коли виявили, що краплі заліза, нафти і води здатні підтримувати магнітне поле.

Як пише Live Science із посиланням на публікацію в науковому журналі Science, вчені планують почати нові дослідження, щоб з'ясувати, чому краплі, кожна з яких містить мільярди наночастинок оксиду заліза, підтримують магнітне поле. Як тільки вони розберуться «як», вони перейдуть до з'ясування, що робити із цими новими рідкими магнітами.

У своєму дослідженні автори обговорюють, як вони можуть «запрограмувати» краплі в різні форми для створення різних інструментів.

Керівник проекту Томас Рассел розповів, що може уявити, як використовувати нову рідину для створення магнітного «загарбника» або крихітної копії рідкого робота, який може міняти форму, наче антагоніст T-1000 у фільмі «Термінатор-2».

«До нашого дослідження завжди передбачалося, що постійні магніти можуть бути виготовлені тільки з твердих речовин», — підкреслив Томас Рассел.

Подальші експерименти показали, що краплі цієї незвичайної рідини зберігали магнітні властивості майже у будь-якій формі — при поділі на більш дрібні (товщиною в людський волос), коли приймали форму сфери, циліндра і навіть трубки.

Раніше вчені у США розробили спосіб частково повернути зір сліпим людям за допомогою пересадки імпланта, який передає зображення безпосередньо в мозок. Дослідники просили піддослідних з імплантами, кожен з яких був повністю сліпим протягом багатьох років, дивитися на темний екран комп'ютера і шукати на ньому білий квадрат, що випадково з'являється в різних місцях на моніторі. Більшість із цих людей за допомогою імпланту змогли побачити фігуру.

Поділитись: