У розпорядженні The New York Times опинилося відео, на якому ймовірно зафіксований момент ураження ракетою українського літака МАУ в Ірані.

Видання зазначає, що перевірило відео й вочевидь на ньому момент збиття літака.

Також газета звертає увагу, що після ураження ракетою літак не вибухнув повністю одразу, а намагався повернутися до аеропорту.

Міжнародна група розслідувачів Bellingcat також підтвердила, що на опублікованому відео локація біля місця, де впав літак МАУ.

Нагадаємо, 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.

Раніше в американських ЗМІ з'явились публікації про те, що, за даними Пентагону, український літак було збито російською ракетою, яку запустили іранські військові.

До цього у Раді національної безпеки та оборони України заявляли, що одна з версій катастрофи літака МАУ — збиття зенітною ракетою. Також в РНБО є три «секретні» версії авіакатастрофи.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • Іран самостійно вивчатиме чорні скриньки літака МАУ, але українські експерти зможуть слідкувати за цим процесом.
Поділитись: