За минулу добу, 12 вересня, у зоні бойових дій на Донбасі на всіх ділянках відповідальності українських військових обстрілів з боку бойовиків зафіксовано не було. Вздовж всієї лінії зіткнення спостерігалася «тиша».

Про це повідомляє пресштаб операції Об’єднаних сил.

Також у штабі зазначають, що підрозділи ДСНС спільно з військовослужбовцями Збройних сил ліквідували осередки пожеж в районах населених пунктів Кримське та Катеринівка, що на Луганщині.

Від початку поточної доби, 13 вересня, у смугах відповідальності українських підрозділів режим припинення вогню зберігається повною мірою.

Водночас військові Об’єднаних сил готуються до участі в Стратегічних командно-штабних навчаннях «Об’єднані зусилля — 2020».

За даними Міністерства оборони, у цих навчаннях, які пройдуть під керівництвом головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака, візьмуть участь близько 12 тисяч військовослужбовців, з них до 8 тисяч — безпосередньо на полігонах під час практичної фази.

Планують залучити до 50 одиниць артилерійських систем, близько 80 танків та 450 бойових броньованих машин, а також бойові кораблі, армійську авіацію та повітряні сили. У їхньому складі залучатимуть і зразки техніки, які нещодавно прийняли на озброєння ЗСУ. Зокрема, новітні комплекси «Нептун», «Вільха», безпілотні літальні комплекси Bayraktar.

Крім того, станом на вечір 9 вересня ОБСЄ нарахувала загалом 1001 порушення перемир'я від 27 липня.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

Що зараз на Донбасі?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Донедавна головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Так званий керівник самопроголошеної «ДНР» Денис Пушилін 5 вересня побачив порушення перемир'я, укладеного наприкінці липня, там, де його більше не побачив ніхто, і почав грозитися знищити позиції українських військових.

Погрози Пушилін постійно відтерміновував, посилаючись на можливість урегулювати все через перемовини в Мінську. 9 вересня під час засідання ТКГ саме це врегулювання і було досягнуте: «ДНР» відрапортувала про допуск своїх представників для інспектування позицій українських військових, щодо яких вона висувала претензії. Спільну інспекцію згодом підтвердили і в Офісі президента.

Та вже перед самим її початком 10 вересня в Офісі президента заявили, що інспекцію скасовують, бо бойовики та Росія висунули нові вимоги. За даними ЗМІ, серед цих вимог зокрема: відвідування нових точок, здійснення фото- та відеофіксації та підписання спільного протоколу.

Українська делегація в ТКГ вважає, що ці вимоги «грубо порушують досягнуті 9 вересня домовленості». Відтак представник України в ТКГ Леонід Кравчук звернувся до ОБСЄ з проханням відкласти інспекцію.

Поділитись: