ENRU

ТОП-5 публікацій тижня: про незалежність поколінь, главу Пентагону і вбивство журналістки

E557d575f7fcb278f
Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO
Також читайте про те, як очільник Волині створив силову структуру для розправи з опонентами і про інтернат на лінії фронту.

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Можливість подорожувати Європою, доступ до інформації, свобода слова та відкритість до нового. Громадське, з нагоди Дня Незалежності, зібрало думки молодих людей про відмінності життя в сучасній Україні та життя їхніх батьків за часів СРСР.

День Незалежності поколінь — СПЕЦПРОЕКТ

Фото: Анастасія Власова/Громадське

ГЛАВА ПЕНТАГОНУ В УКРАЇНІ

Вашингтон таки розглядає питання надання Україні оборонної смертоносної зброї. Тоді як Мінські домовленості і для України, і для західних партнерів залишаються основним способом розв’язання російсько-українського конфлікту.

Українська влада чекає від Москви виведення військ з Донбасу, звільнення 130 полонених, в тому числі, затриманих на території Росії, доступу моніторингової місії ОБСЄ на російсько-український кордон та ініціюватиме залучення миротворчої місії ООН на сході країни. Тоді як США пообіцяли не знімати санкції з Росії і вкотре засудили анексію Криму.

Таким є підсумок візиту глави Пентагону до Києва. Разом з представниками міністерств оборони ще 7 країн НАТО Джеймс Меттіс також зустрів військовий парад на Хрещатику. Це перший за останні 10 років приїзд американського міністра оборони до України.

Про що домовились глава Пентагону і президент України

Фото: EPA/MIKHAIL PALINCHAK

ІНТЕРНАТ НА ЛІНІЇ ФРОНТУ

Бабця-акторка, яка прийшла сама під час окупації, вівчар, чия отара стала мішенню для бомб і росіянин, який 2 роки шукав СРСР, а потрапив на війну в Україні. Будівля колишнього дитячого садка нині — їхній дім. Громадське розповідає історію мешканців прифронтового інтернату. Імена героїв змінені з етичних міркувань.

«Він шукав СРСР»: як пенсіонер з Росії пішки дійшов до прифронтового інтернату на Луганщині

Ілюстрація: Марія Вдовиченко

УБИВСТВО ШВЕДСЬКОЇ ЖУРНАЛІСТКИ

11 серпня поблизу Копенгагена затонуло приватне підводне судно, на якому перебувала шведська журналістка Кім Валль. Капітанові човна вдалося врятуватись, а от жінка зникла безвісти. Через десять днів на березі знайшли тіло — без голови та кінцівок. 23 серпня поліція підтвердила, що тіло належить Кім Валль. Громадське.Світ з’ясовувало, що відомо про жорстоке вбивство журналістки.​

Смертельна субмарина: що відомо про загибель шведської журналістки Кім Валль

Фото: EPA/Jens Noergaard Larsen

РОЗСЛІДУВАННЯ ПРО ІГОРЯ ПАЛИЦЮ

Про неофіційну силову структуру керівника Волині Ігоря Палиці, яка жорстко розправляється з його опонентами, дізнавалося «Слідство.Інфо»

«Ударна сила Палиці»: Як очільник Волині створив свою приватну армію

Підписуйтесь на наш канал у Telegram