УКРАЇНА

Рок-концерт у Північній Кореї, сонячна енергія з Чорнобиля і зустріч антиподів у Франції — ТОП-5 публікацій тижня

2 травня, 2017 18:39
УКРАЇНА/Рок-концерт у Північній Кореї, сонячна енергія з Чорнобиля і зустріч антиподів у Франції — ТОП-5 публікацій тижня
Зберегти
Вигляд
lead
А також про проблеми парламентської коаліції та успіхи і невдачі українських реформ

СУСПІЛЬСТВО. ІНТЕРВ'Ю З МІНІСТРОМ ЕКОЛОГІЇ

Остап Семерак зайняв пост Міністра екології рік тому, якраз напередодні 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Тоді Україна приймала цілий пул високоставлених міжнародних гостей, які були долучені до реалізації грандіозного проекту —спорудження нового безпечного укриття над четвертим енергоблоком станції. В листопаді 2016-го Арка успішно накрила реактор.

Громадське зустрілося з Остапом Семераком напередодні вже 31-ї річниці Чорнобиля, щоб дізнатися, яких проблем не вирішує нове накриття та перед якими основними викликами нині стоїть міністерство природи.

«Я вмикаю усі навички політичної боротьби, шукаючи гроші на довкілля» — міністр екології

Фото: Олександр Синиця/УНІАН

ПОЛІТИКА. ЧИ ІСНУЄ ПАРЛАМЕНТСЬКА КОАЛІЦІЯ

Чи є у Верховній Раді коаліція? Якщо ви поставите це питання лідерам двох найбільших парламентських фракцій — Артуру Герасимову з «Блоку Петра Порошенка» чи Максиму Бурбаку з «Народного фронту», то швидше за все, вони несподівано пробурмочуть про невідкладні справи, пришвидшуючи ходу у напрямку подалі від вас.

Їхню реакцію легко пояснити — розмови про парламентську коаліцію всередині самої коаліції стали негласним табу. Бо вона нібито є, адже існує коаліційний Уряд і наявність коаліції — це пряма норма Конституції. Але якщо порахувати – не все так однозначно.

Чи існує в парламенті коаліція — з точки зору арифметики, конституційного права, політичної доцільності і просто здорового глузду — у програмі «РЕФОРМА. ПАРЛАМЕНТ»

Фантомні болі коаліції: чи існує більшість у Верховній Раді — «Реформа:Парламент»

Фото: Roman Pilipey/EPA

ЕКОНОМІКА. ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З РЕФОРМАМИ В УКРАЇНІ

Іван Міклош до квітня 2016 року був старшим радником міністра фінансів Наталії Яресько, а також радником міністра економічного розвитку та торгівлі Айвараса Абромавічуса. З квітня 2016 року він керує групою радників Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та є співголовою Груп стратегічних радників з підтримки реформ.

Свого часу Міклош став одним з ідеологів економічної трансформації Словаччини, займався зокрема приватизацією, податковою реформою та реформою соціальної сфери. У 2004 році журнал Euromoney визнав Івана Міклоша найкращим міністром фінансів року, одночасно у рейтингу Світового банку «Ведення бізнесу» його назвали головним бізнес-реформатором.

Громадське поспілкувалося з Іваном Міклошем про українські реформи — як вони просуваються, та що робити, коли змінам заважають популісти.

«Мораторій на продаж землі порушує конституційні права українців», — словацький реформатор

Фото: Громадське

СВІТ. КОНЦЕРТ У ПІВНІЧНІЙ КОРЕЇ

Північна Корея 25 квітня відзначила 85-річчя своєї армії. Ця армія, наголошують лідери КНДР, готова будь-якої миті завдати ядерного удару по Сполучених Штатах у відповідь на те, що Пхеньян називає «провокаціями США». Та чи справді військова міць Північної Кореї така загрозлива, як її зображає керівництво держави? Про це читайте у матеріалі Громадського.Світ.

А от Громадське.Культура з цієї нагоди підготувало інший матеріал. 

Словенський авангардний гурт Laibach виник у 1980-му. Відтоді він грає індастріал, створює неочікувані кавери на поп-хіти і провокує світ своєю мілітаристською естетикою. А ще Laibach дав перший в історії КНДР рок-концерт. 

Норвезький режисер Мортен Траавік запропонував КНДР, аби гурт виступив там з нагоди 70-ї річниці визволення з-під японського правління. А він би зняв про це документальний фільм.

Керівництво КНДР думало цілий рік, але таки пристало на цю ідею. Так у Північній Кореї відбувся перший рок-концерт, а в програму фестивалю Docudays UA 2017 потрапив фільм «День визволення».

Рок і тоталітаризм: як словени дали перший рок-концерт в історії Північної Кореї

Фото: Joerund F Pedersen/laibach.org

ПОЛІТИКА. ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ У ФРАНЦІЇ

Перший тур виборів президента у Франції обійшовся без інтриги. Найбільшу кількість голосів у ньому набрали саме ті кандидати, які лідирували впродовж останніх двох місяців у соціологічних опитуваннях: центрист, лідер політичного руху «Вперед!» Емманюель Макрон (близько 24%) та крайня права очільниця «Національного фронту» Марін Ле Пен (близько 22%).

Порівняння двох конкурентів-антиподів Марін Ле Пен та Еманюеля Макрона — у репортажі Громадського з Франції.

Макрон vs Ле Пен: зустріч антиподів – репортаж

Фото: Julian De Rosa/EPA; Etienne Laurent/EPA

Більше про:
# ТОП-5
Пов`язані новини