ENRU

ТОП-5 публікацій тижня: як депутатів позбавляли імунітету, ділили бюджет і «звільняли» Донбас

Df19cd0f655d46c2c
Минулого тижня вся країна слідкувала за позбавленням депутатської недоторканності 5 народних депутатів (на фото праворуч - Михайло Добкін) Фото: Владислав Мусієнко/POOL/УНІАН

Депутати і недоторканність

На цьому тижні спочатку Верховна Рада позбавила недоторканності трьох депутатів: Олеся Довгого («Воля народу»), Максима Поляков («Народний фронт») та Борислава Розенблата, БПП.

Двом — Євгенові Дейдею («НФ) та Андрію Лозовому (Радикальна партія Ляшка) імунітет зберегли. А потім ще зняли недоторканність та дозволили заарештувати Михайла Добкіна. 

Але чому з одних обранців, яких ГПУ підозрює у скоєнні злочинів зняли недоторканність, а з інших ні, та що показало голосування:

Три на два: Як депутатів позбавляли імунітету

Фото: УНІАН

Кібербезпека та цензура

Апелюючи до негайної необхідності інформаційного захисту держави, парламентський комітет з нацбезпеки пропонує дозволити силовикам блокувати будь-який веб-сайт без рішення суду.

Тому депутати спішно зареєстрували аж два законопроекти про кібербезпеку.

Обидва офіційно прирівнюють кібератаку до однієї з форм технологічного тероризму. Це чи не єдиний момент, який пов’язує зміст документів із вірусною атакою кінця червня — початку липня.

Переважно увага приділяється впровадженню принципово нової процедури — обов’язковому блокуванню українськими провайдерами доступу до будь-якого ресурсу в мережі, який лише підозрюється в порушенні законодавства — без рішення суду. Про це в тексті:

Технологічний тероризм: як депутати збираються запровадити цензуру в інтернеті

Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

Деокупація Донбасу 

Упродовж останнього місяця у ЗМІ з’являлися повідомлення про законопроект щодо деокупації Донбасу. Про нього говорив і секретар РНБО Олександр Турчинов. Йшлося про закінчення антитерористичної операції, утім, що саме має прийти на її зміну не згадувалося.

Невідомим лишався і склад авторів, що працювали над документом. Ми отримали текст проекту, який тримали в секреті навіть від депутатів. Чому — читайте:

Закон про деокупацію Донбасу: декларація про наміри

Фото: EPA/MYKOLA LAZARENKO/POOL

Поділити гроші

Поки країна слідкувала за позбавленням депутатської недоторканності 5 народних депутатів, обговорювала проект закону про деокупацію Донбасу та долю пенсійної та медичної реформ, депутати непомітно для громадськості ділили гроші, які, як відомо, люблять тишу.

Щодня з вівторка по четвер у залі на третьому поверсі парламенту, куди не пускають журналістів, проходили засідання комітету Верховної ради з питань бюджету.

Для депутатів голосування за коригування держбюджету було головною подією усього сесійного тижня. Адже на кону було 27 мільярдів гривень. Саме на таку суму збільшили витрати державної скарбниці. Про це в нашому тексті

«Поправка №25»: Як Гройсман переграв команду президента у парламенті

Фото: Владислав Мусієнко/POOL/УНІАН

Шлях з «ІДІЛ»

Але не бюджетом єдиним. Як з'ясувалося, на території України можуть переховуватися до кількох сотень іноземців — учасників бойових дій у складі «Ісламської держави» в Сирії та Іраку.

Такі цифри наводять кілька джерел Громадського у мусульманських громадах України та Північного Кавказу.

Катерина Сергацкова досліджувала, яку роль відіграє Україна для бойовиків, що виїжджають воювати за «ІД», або повертаються звідти.

На шляху з ІДІЛ: як колишні бойовики «Ісламської держави» опиняються в Україні

Фото: EPA/ORESTIS PANAGIOTOU