Війна

ТОП-5: Заборона російських платформ, життя працівників захоплених підприємств Донбасу і 22 новинки Книжкового Арсеналу

29 травня, 2017 16:24
Війна/ТОП-5: Заборона російських платформ, життя працівників захоплених підприємств Донбасу і 22 новинки Книжкового Арсеналу
Зберегти
Вигляд
lead
А також про що говорив Президент на прес-конференції і як радянська влада здійснювала топонімічні репресії у Криму

БЛОКУВАННЯ РОСІЙСЬКИЙ САЙТІВ

Президент України Петро Порошенко напередодні підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки та оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте» і «Однокласники». Крім цього, забороняється доступ до всіх сервісів «Яндекса», а також програми управління бізнесом «1С», якою користуються більшість українських компаній. 

Українське суспільство поділилося на прихильників заборони та тих, хто проти і вважає будь-яке обмеження доступу до соцмереж та інтернет-ресурсів проявом цензури.

У час, коли люди шукають підтвердження своїх думок, Громадське поспілкувалося з  українськими та міжнародними експертами, які вивчають соціальні медіа та кібервійни, про ефективність такого рішення.

Дослідники кібервоєн та соцмереж — про заборону російських платформ

Фото: EPA/FOCKE STRANGMANN

РІЧНИЦЯ ДЕПОРТАЦІЇ КРИМСЬКИХ ТАТАР

73 роки тому, в 1944 році, майже 200 тисяч кримських татар звинуватили у співпраці з нацистською Німеччиною і за наказом Сталіна депортували з їх історичної батьківщини — з Криму. Разом з людьми тоді «депортували» і назви: карта півострова втратила понад тисячу кримськотатарських, караїмських, німецьких, грецьких, вірменських та інших найменувань. Це були найбільші топонімічні репресії в історії Радянського Союзу, після яких, до того ж, не відбулося реабілітації, — історичні назви так і не повернулися. Громадське розповідає про те, як змінювалися імена на карті Криму.

Кримські назви: депортація імен​

Фото: сторінка Ayshe Umerova у facebook

«НАЦІОНАЛІЗОВАНІ» ПІДПРИЄМСТВА ДОНБАСУ

У березні на підприємствах, які працювали в українському правовому полі на територіях самопроголошених «ДНР» та «ЛНР», ватажки бойовиків ввели т.з. зовнішні адміністрації. З цього моменту законні власники втратили над ними контроль та припинили сплачувати зарплати співробітникам. Наразі, принаймні офіційно, зупинено будь-який товарообіг з непідконтрольною частиною Донбасу.

Тим часом, голова самоназваної «ДНР» Олександр Захарченко, який раніше вже обіцяв «лавиноподібні інвестиції» в економіку Донбасу, запевнив, що всі підприємства будуть працювати в штатному режимі та виготовляти продукцію на експорт. Щоправда, куди саме не уточнив. Попереднє керівництво підприємств стверджує, що це неможливо.

Громадське з’ясувало, що насправді відбувається на захоплених шахтах та заводах, і яка доля їхніх працівників.

«Ми повернулися в 90-і» — Як живуть робітники захоплених підприємств Донбасу

Фото: EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ ПРЕЗИДЕНТА

14 травня, у День Європи, президент Петро Порошенко дав велику прес-конференцію. Востаннє він спілкувався з журналістами у такому форматі майже рік тому.

Громадське зібрало 10 ключових тез, які озвучив президент.

«Геть від Москви, дайош Європу»: 10 ключових тез прес-конференції Порошенка​

Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

ФЕСТИВАЛЬ «КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ»

Цього тижня в музейному комплексі «Мистецький Арсенал» розпочався фестиваль Книжковий Арсенал. 

Фокус-темою цьогорічного Книжкового Арсеналу стала «Сміх. Страх. Сила». За словами кураторки теми, Тетяни Терен, акцент зроблений саме на гуморі.

Одніа з головних подій фокус-теми — «Безкінечна подорож, або Енеїда». Це мультимедійний колаж з елементами лекції (Юрій Андрухович), концерту (Марк Токар/Віктор Новожилов) та банкету (vj-група Cube і всі-всі-всі). 

Також «Громадське» представило на Книжковому Арсеналі стенд «Громадське читає» (Зал «Кінотеатр»), де кожен може розповісти про куплені книжки і зачитати уривок з будь-якої книги на свій вибір.

Громадське.Культура підготувал гід з 10 15 20 22 новинок події.

Гора книг: 22 новинки Книжкового Арсеналу

Більше про:
# ТОП-5
Пов`язані новини