ТОП-5 тижня: Як Порошенко керує країною, парламент — реформами, а економіка – людським щастям

РІЧНИЦЯ ПОРОШЕНКА НА ПОСТУ ПРЕЗИДЕНТА

«Влада – це спосіб керувати по-своєму», – саме так, зі слів оточення Петра Порошенка, він відповідає на запитання: що для нього влада? Останні три роки Порошенко має всі можливості керувати по-своєму — він президент України.

Подробиці внутрішніх робочих процесів Порошенка люди з його оточення розповідають неохоче та виключно на умовах анонімності. Тож, щоб зрозуміти як президент підбирає людей, розподіляє між ними обов'язки та ухвалює рішення Громадське поспілкувалось із керівництвом Адміністрації президента і фракції БПП, та з членами Стратегічної ради – неформального органу, до складу якого входять вищі керівники держави.

Стратегічна дев’ятка, ситуативна кімната та facebook по будильнику: як Порошенко керує країною

Ілюстрація: Тора

НАТО І МЕДИЧНА РЕФОРМА В РАДІ

8 червня Верховна рада 276 голосами підтримала курс на вступ України до НАТО. А ще — дала старт медичній реформі. За ухвалення законопроекту №6327 «про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» в першому читанні проголосувало 227 народних обранців. Тепер проект закону буде доопрацьовувати профільний комітет, і за два тижні депутати спробують ухвалити його в цілому.

Як перше голосування пов’язане з другим — розбиралося Громадське.

«День реформи»: як Супрун, Березенко та Парубій медичну реформу просували та до чого тут НАТО

Фото: УНІАН

ІНТЕРВ'Ю З ПОСЛОМ НІМЕЧЧИНИ В УКРАЇНІ

 6 червня 2014-го року відбулися перемовини Петра Порошенка і Володимира Путіна в присутності лідерів Франції та Німеччини у французькому регіоні Нормандія.  

Так почався процес, який продовжився підписанням Мінських домовленостей. Відповідно до них, на Донбасі мають зупинити вогонь і провести вибори, Росія повинна вивести війська, а Україна — отримати контроль над своїм кордоном.  

Та затверджені Радою безпеки ООН угоди лишаються приводом для суперечок, зокрема й тому, що сторони наполягають на різній послідовності дій, бої тривають, далі надходять повідомлення про загиблих на сході України військових та цивільних.

За умов, коли публічною є лише частина інформації, а учасники по-різному коментують усе, пов’язане з Мінськом, до третьої річниці «зустрічі в Нормандії» Громадське поспілкувалося з послом Німеччини Ернстом Райхелем, який працює в Україні з вересня минулого року.

Три роки Нормандському формату: Чого ще чекати від домовленостей України-Росії-Франції-Німеччини?

Фото: Олександр Попенко/Громадське

ІЗОЛЯЦІЯ КАТАРУ

Те, що нині відбувається між Катаром та його арабо-мусульманськими сусідами, нагадує гостросюжетний фільм. У ньому група героїчних хлопців прагне приборкати глобальне зло, що причаїлося у, на перший погляд, беззахисній істоті — мініатюрному й благополучному арабському еміраті.

На боці сил добра виступають Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн, Єгипет та низка інших держав. Втілення зла — Катар. За розмірами він не більший, ніж Закарпатська область. Натомість проти нього діють держави-важковаговики у глобальних масштабах.

Що насправді все це означає, і чому саме нині країни Перської затоки виступили єдиним фронтом проти Катару — у матеріалі експерта-міжнародника і спеціаліста з Близького Сходу Олександра Мішина​.

Ізоляція Катару: як фейки й хакери стають зброєю в арабському світі

Фото: EPA

ПРО ЩАСТЯ

Останнім часом у світі поширюються альтернативні інструменти дослідження успіху суспільств. Традиційний показник «ВВП на душу населення» часто не дає відповіді на те, чи є життя громадян тієї чи іншої країни успішним, щасливим чи комфортним.

Серед цих альтернативних інструментів — той, що намагається виміряти одну з найважливіших і водночас найбільш ефемерних речей людського існування: щастя.

Які країни у світі найщасливіші, а які — найменш задоволені? В чому причини високого чи низького рівня щастя? І яким є місце України серед інших країн світу? — Аналізує Громадське.

Рейтинги щастя: хто у світі найщасливіший і чому?

Фото: EPA/MAJA HITIJ

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: