ТОП-5 тижня: секрети «плану Макрона» для Донбасу, «розумної диктатури» для Руанди і конкурсу до Верховного суду України
А також про найвизначніші поєдинки Володимира Кличка і нове в законі про Конституційний суд.
ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ ПРО КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД
Чи повинен Кабмін публікувати стенограми своїх засідань? Чи мала право Рада позбавляти Віктора Януковича довічного звання президента? Чи законне рішення РНБО щодо блокування російських соцмереж?
Відповіді на ці та інші запитання повинен надавати Конституційний суд. Саме цьому органу належить виключне право робити висновки щодо відповідності нормативних актів основному законові, а також тлумачити його положення.
Учора президент Петро Порошенко підписав нову редакцію закону про Конституційний суд, ухвалену парламентом напередодні літніх канікул, 13 липня.
Громадське розбиралося в основних нововведеннях та з‘ясовувало, чи зможуть вони врешті забезпечити незалежність Конституційного суду.
Скарги від громадян, конкурс без змагання та омбудсман: які зміни чекають на Конституційний суд
Фото: Володимир Гонтар/УНІАН
«ПЛАН МАКРОНА»
Розблокувати Мінський процес та вивести його в конструктивне русло могла б ініціатива новообраного президента Франції Макрона — така думка лунає дедалі частіше з адміністрації президента.
Дипломатичні джерела в АП стверджують: документ під назвою «Формула Макрона» сам Емануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель мали передати президентові Росії Путіну під час окремої зустрічі на полях саміту G-20. Однак ні під час саміту, ні після нещодавньої телефонної розмови між Меркель, Порошенком, Макроном та Путіним інформації про документ так і не з’явилося.
Громадське розбиралося, чи справді новий президент Франції має власний план вирішення конфлікту на Донбасі та в чому він полягає.
Чи існує «план Макрона» для Донбасу?
Фото: EPA/ALAIN JOCARD/POOL
КОНКУРС ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ
Вища кваліфікаційна комісія суддів України 27 липня затвердила рейтинг кандидатів на посади суддів Верховного Суду. Загалом в ньому 320 кандидатів. Переможцями конкурсу стали 120 претендентів з найвищими балами в рейтингу. Тепер вони мають всі шанси зайняти посади у Касаційному адміністративному, Касаційному господарському, Касаційному кримінальному та Касаційному цивільному судах, які й формують Верховний суд України.
Вже перший аналіз результатів конкурсу обурив громадськість. Йшлося переважно про два факти. По-перше, 94 кандидати (а це 78%), які отримають рекомендацію на призначення, є чинними суддями або суддями у відставці. По-друге, 30 кандидатів (25%) на етапі відбору отримали негативний висновок Громадської Ради Доброчесності (ГРД).
Конкурс до Верховного суду: що не так із переможцями
Фото: Володимир Гонтар/УНІАН
КІНЕЦЬ БОКСЕРСЬКОЇ КАР'ЄРИ ВОЛОДИМИРА КЛИЧКА
3 серпня колишній чемпіон світу в суперважкій вазі український боксер Володимир Кличко заявив про завершення спортивної кар’єри. Таким чином завершується ера Кличків у боксі — старший з братів, Віталій, пішов з рингу в кінці 2013 року.
За 21 рік виступів на професійному рингу Володимир провів 69 боїв, здобувши 64 перемоги (54 нокаутом) і зазнавши 5 поразок. Кличко був чемпіоном світу за версіями WBO, IBO, IBF, WBA. Водночас зберігав титул IBF у суперважкій вазі більше 9 років, ставши другим після Джо Луїса за цим показником.
Попри те, що Володимир пограв останній бій, його ім’я та прізвисько «Доктор Сталевий молот» назавжди залишаться в історії світового боксу.
Громадське пропонує добірку найвизначніших боїв у кар’єрі Володимира Кличка.
Найвизначніші поєдинки в кар’єрі Володимира Кличка
Фото: K2 Promotions
ВИБОРИ В РУАНДІ
Події геноциду 1994 року в Руанді відомі українцям з кінофільмів, зокрема, «Готель Руанда», «Одного разу у квітні», «Відстрілюючи собак» чи «Рукостискання з дияволом».
100 днів кривавої різанини, організованої бойовиками з етнічної групи хуту забрали життя близько мільйона представників етносу тутсі. Останні організували у відповідь каральну акцію та змусили 2 мільйони хуту втекти до сусідніх держав. Більшість з них загинули.
Мальовнича Руанда, яку порівнюють зі Швейцарією, лежала в руїнах. Та знайшлася людина, яка не лише примирила та відродила Руанду, а й зробила її прикладом для наслідування навіть за межами Африки. Це сучасний президент Руанди Поль Кагаме, який уже 23 роки «розумно» керує державою, і не збирається зупинятися. Підтвердження цьому — президентські вибори, що відбуваються 4 серпня 2017 року.
На прохання Громадського експерт-міжнародник і спеціаліст з Африки та Близького сходу Олександр Мішин пояснює, як відродилася країна, що пережила одну з найбільших трагедій минулого століття – геноцид.
«Розумна диктатура»: як живе та зростає Руанда
Фото: EPA/AHMED JALLANZO
- Поділитися: