УКРАЇНА

ТОП-5 публікацій тижня: Затримання екс-податківців, обрання омбудсмана та перший закордонний візит Трампа

29 травня, 2017 16:49
УКРАЇНА/ТОП-5 публікацій тижня: Затримання екс-податківців, обрання омбудсмана та перший закордонний візит Трампа
Зберегти
Вигляд
lead
А також підсумки першого року Юрія Луценка на посаді генпрокурора і про роботу журналістів у столиці «Ісламської держави»

РІЧНИЦЯ ЛУЦЕНКА НА ПОСАДІ ГЕНПРОКУРОРА

Юрій Луценко веде політичну діяльність майже половину життя і всі роки незалежності України, ще з 1991-го, коли він став членом Соціалістичної партії. Згодом він змінив кілька партій, побував при владі і в опозиції, а також у парламенті, в кріслі глави МВС і за ґратами.

Останній рік Юрій Луценко — Генеральний прокурор України. Але й на цій посаді він поводиться, як політик. Луценко особисто в суді оголошує підозру в державній зраді екс-президенту Віктору Януковичу, домагається, щоб депутати погодилися зняти недоторканність з Олександра Онищенка і Вадима Новинського.

Луценко не приховує, що Генеральна прокуратура для нього — черговий етап політичної кар’єри. У день свого призначення він заявив, що «йде в прокурори на півтора-два роки» і миттєво задекларував своє головне завдання: змінити «Генеральний могильник» і перетворити прокуратуру у «справжнього адвоката людей і держави».

Громадське проаналізувало його ключові кроки в ГПУ.

Політик у прокуратурі: як Юрій Луценко провів рік в ГПУ

Фото: EPA/ROMAN PILIPEY

ОБРАННЯ ОМБУДСМАНА

27 квітня сплив п’ятирічний термін Валерії Лутковської на посаді уповноваженої Верховної Ради з прав людини. До неї цю посаду три каденції поспіль посідала Ніна Карпачова. На початку червня парламент має обрати нового омбудсмана. За процедурою кандидат або кандидатка мають бути висунуті на голосування, якщо зберуть 113 підписів парламентарів.

«Боєць за права»: Хто претендує на посаду нового омбудсмана

Фото: Владислав Мусієнко/УНІАН

ЗАТРИМАННЯ ПОДАТКІВЦІВ

24 травня співробітники Національної поліції та військової прокуратури затримали 23 колишніх керівників регіональних підрозділів Державної фіскальної служби (ДФС).

Арештованих фіскалів з 15 областей гвинтокрилами доставили до київського аеропорту Жуляни.

Звідти підозрюваних спочатку транспортували до будівлі Генеральної прокуратури, де слідчі вручили їм повідомлення про підозру у скоєні злочину.

Після — затриманих перевезли до Печерського суду столиці. Там їм обрали запобіжний захід. Громадське стежило за «судним днем» у Печерському суді.

Що відомо про арештованих екс-податківців та операцію їхнього затримання — в матеріалі Громадського.

Полювання з гвинтокрилами: що треба знати про масові затримання екс-податківців​

Фото: Андрій Новицький/УНІАН

ПЕРШИЙ ВІЗИТ ТРАМПА ЗАКОРДОН

З усіх президентів США за останні півстоліття Дональд Трамп найдовше не виїздив у закордонне турне. Барак Обама упродовж своїх перших ста днів відвідав 9 країн. Найчастіше очільники Білого Дому починали свій виїзд у світ з дружніх сусідніх Канади і Мексики. Трамп почав подорож з однієї з найбільших світових деспотій, яка, водночс, є близьким партнером США – Саудівської Аравії.

Громадське звернулося до експерта-міжнародника і дослідника Близького сходу  Олександра Мішина, щоб той пояснив, що це означає і до чого домовилися.

Танці, нафта і стволи – чому Трамп першою відвідав Саудівську деспотію​

Фото: EPA/SAUDI PRESS AGENCY HANDOUT

ВІЙНА В СИРІЇ

Як це бути редактором підпільного видання у так званій столиці ІДІЛ — Рацці. «Ракку вбивають мовчки» (Raqqa is Being Slaughtered Silently) — так називається медіа, що вже 3 роки висвітлює події на місці, маючи там близько 10 кореспондентів, змушених ховатися задля висвітлення порушень прав людини «Ісламською державою».

Деякі журналісти мали виїхати в Туреччину, але після вбивства ІДІЛівцями редактора, частина команди мала перебратися до Берліна. 25-річний Абдельазіз Альгамза до війни був студентом-хіміком. Сьогодні — очолює видання. Він розповів Громадському про реалії життя під контролем «Ісламської держави».

Підпільна журналістика в столиці «Ісламської держави»

Фото: архівні фото розбомблених районів Ракки 2016 року видання Raqqa is Being Slaughtered Silently

Більше про:
# ТОП-5
Пов`язані новини