Комітет державної ради Китаю з тарифно-податкової політики ухвалив рішення знизити мита на товари американського імпорту, загальна вартість яких за рік складає 75 мільярдів доларів.

Про це повідомляє CNBC, посилаючись на рішення Комітету.

Зниження стосується мит на американські товари, які запровадили у вересні 2019 року у відповідь на підвищення мит США. Відповідно до рішення китайського державного комітету, з 14 лютого 2020 року Китай знизить 10-відсоткові мита на американські товари до 5%, а 5-відсоткові — до 2,5%.

Відповідне рішення у Китаї ухвалили в межах нової торговельної угоди, яку Китай підписав зі США. Ця угода передбачає поетапне скасування мит. 

За розрахунками Міжнародного валютного фонду, через торговельну війну світова економіка може втратити близько 700 мільярдів доларів у 2020 році — це сума, еквівалентна ВВП Швейцарії.

Нагадаємо:

  • Торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США.
  • Протягом року Вашингтон тричі підвищував мита до 25% на товари з КНР: від сумочок до залізничного обладнання. Китай у відповідь накладав від 5 до 25% митних зборів на товари, імпортовані зі Сполучених Штатів. За приблизними даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якого адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.
  • Торговельна війна у 2018 році мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.
  • У грудні 2018-го — березні 2019 року обидві держави погодилися припинити торговельну війну та сісти за стіл переговорів. Однак тоді домовленостей досягти не вдалося, і взаємні обмеження на імпорт продовжилися. Спроби закінчити торговельну війну відновилися у жовтні 2019 року, коли країни домовилися тимчасово не запроваджувати мита.
  • 16 грудня 2019 року США та Китай домовилися припинити торговельну війну, підписавши низку угод. Зокрема, сторони домовилися, що скасовувати мита будуть поступово у декілька етапів
Поділитись: