Президент США Дональд Трамп сказав, що Штати вийдуть зі Світової організації торгівлі, якщо вона «не буде ставитися до США краще»

Президент США Дональд Трамп сказав, що Штати вийдуть зі Світової організації торгівлі, якщо вона «не буде ставитися до США краще»

Про це Трамп заявив в інтерв'ю Bloomberg News.

«Якщо вони не покажуть успіхів , я виду із СОТ», — заявив Трамп.

Заначимо, у липні Трамп стверджував, що США не планують виходити із СОТ, навіть попри те, що в організації «до Штатів ставляться погано».

Водночас видання Axios у червні повідомляло з посиланням на джерела, що Трамп хоче, аби США вийшли із організації.

Bloomberg наголошує, що вихід США із СОТ «серйозно підірве багатосторонню торговельну систему, яка сформувалась після Другої світової війни і у створенні допомогли США».

Раніше торговий представник США Роберт Лайтхазер заявив, що прийняття Китаю у СОТ в 2001 році «було помилкою».

Він також закликав США вжити більш агресивний підхід до СОТ, стверджуючи, що організація «нездатна впоратися з неринковою економікою, як Китай».

У червні лідери ЄС засудили торговельну політику Трампа та закликали реформувати СОТ.

27 серпня Дональд Трамп повідомив, що США та Мексика уклали нову торговельну угоду.

Нагадаємо, Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

Проте 26 липня Трамп повідомив, що відкладе рішення про запровадження мита у розмірі 25% на імпорт європейських автомобілів до країни на час проведення торговельних переговорів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile