Світ

Лідери ЄС засудили торговельну політику Трампа та закликали реформувати СОТ

29 червня, 2018 16:07
Світ/Лідери ЄС засудили торговельну політику Трампа та закликали реформувати СОТ
Зберегти
Вигляд
На саміті лідерів країн ЄС представники держав-членів союзу підтримали рішення Єврокомісії звернутися до Світової організації торгівлі (СОТ) та закликали реформувати її з метою забезпечення чесної міжнародної торгівлі.

На саміті лідерів країн ЄС представники держав-членів союзу підтримали рішення Єврокомісії звернутися до Світової організації торгівлі (СОТ) та закликали реформувати її з метою забезпечення чесної міжнародної торгівлі.

Про це повідомляє Reuters.

«ЄС має відповідати на всі випадки протекціонізму у торгівлі», — йдеться у письмовому висновку за результатами саміту.

Крім цього, зазначається, що лідери ЄС погодились пожвавити переговори про створення зони вільної торгівлі з Мексикою, Японією, а також країнами Латинської Америки.

В той же час, на саміті засудили дії Китаю, який проводить політику демпінгу та нечесної конкуренції на європейському ринку, проте дану тезу вирішили не виносити у комюніке за результатами саміту.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

Раніше Європейська комісія пропонувала 25% мита на американські товари, наприклад, соки, одяг, мотоцикли тощо.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Пов`язані новини