Президент США Дональд Трамп доручив ввести мита на товари із Китаю ще на 300 мільярдів доларів. Таким чином, тарифи покриють увесь імпорт у США з КНР.

Про це йдеться в заяві представника США на торгових переговорах Роберта Лайтхайзера.

Подробиць американський торгпред не розкрив, а остаточного рішення за новими митами ще не ухвалили, додав Роберт Лайтхайзер. Він зазначив, що це пов’язано з підвищенням тарифної ставки на китайські товари із 10 до 25% на суму близько 200 млрд доларів 10 травня. Деталі про те, щодо яких товарів введуть мита розмістять на сайті Торгового представництва США 13 травня.

Критика торгових відносин із Китаєм була одним з ключових пунктів передвиборчої кампанії Дональда Трампа у 2016-му році.

Висловлюючись на користь введення спеціальних мит на китайські товари, політик стверджував, що КНР коштом дисбалансу у двосторонній торгівлі шкодить американській економіці. Трамп також звинувачував Китай у використанні «нечесних» прийомів у торгівлі (наприклад, маніпулюванні курсом юаню) та системній крадіжці американських технологій.

Згідно із законом КНР, для доступу на китайський ринок іноземні компанії зобов'язані відкривати спільні підприємства з місцевими партнерами. Отримавши доступ до чужих технологічних новинок, китайські виробники нібито копіюють їх, щоб врешті-решт відкрити власне виробництво.

«Ми не можемо дозволити Китаю ґвалтувати нашу країну», — заявив політик у травні 2016 року, закликаючи повернути в Америку робочі місця. Так, однією з передвиборних обіцянок Трампа, зокрема, було змусити корпорацію Apple перенести своє виробництво з Піднебесної до США.

На початку 2018 року 45-й президент США Дональд Трамп ввів серію імпортних мит і розпочав торгову війну, мотивуючи це наявністю диспропорцій у торгівлі між країнами. За даними на 2017 рік, США поставили до Китаю товари майже на 130 мільярдів доларів, а КНР до Сполучених штатів — на 505,5 мільярдів. Тобто від’ємне торговельне сальдо склало 375,5 млрд.

Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

/Самуїл Проскуряков

Поділитись: