Президент США Дональд Трамп хоче зустрітися з інформатором, який подав скаргу про його тиск на президента України Володимира Зеленського під час телефонної розмови.

«Як і кожен американець, я заслуговую на зустріч із моїм обвинувачем, особливо коли цей обвинувач, так званий «інформатор», представив ідеальну бесіду з іноземним лідером абсолютно некоректно і обманним шляхом», — зазначив Трамп у Twitter.

Я хочу зустрітися не тільки зі своїм обвинувачем, який представив інформацію з других, третіх, четвертих рук (йдеться про Адама Шиффа, голову комітету з розвідки), але і з людиною, яка незаконно надавала йому ці дані, які значною мірою некоректні... Ця людина шпигувала за американським президентом? На нього чекають серйозні наслідки» — додав він.

Президент США також зажадав, аби голову комітету з розвідки Палати представників Конгресу Адама Шиффа допитали на найвищому рівні. Трамп звинувачує його в шахрайстві та зраді.

Виступаючи в комітеті під час слухань після оприлюднення тексту скарги американського розвідника, Шифф спробував передати суть розмови Трампа з Зеленським. Зокрема, він казав, що Трамп просив Зеленського «облити брудом» його конкурента на пост президента Джо Байдена, передає Newsweek.

Зазначимо, що скандал довкола «справи проти Байдена» спровокував політичну кризу у США, президента Дональда Трампа звинувачують у тиску на українську владу і президента Володимира Зеленського зокрема з метою «дати хід» провадженню проти сина Байдена, оскільки демократ ймовірно буде його основним конкурентом на наступних президентських виборах.

Поділитись: