Світ

Росія та Китай домовились спільно протистояти торговельній політиці США

11 вересня, 2018 16:03
Світ/Росія та Китай домовились спільно протистояти торговельній політиці США
Зберегти
Вигляд
Президент Китаю Сі Цзиньпінь та президент Росії Володимир Путін провили спільну зустріч на саміті у Владивостоку, на якій домовились розвивати двосторонні відносини та спільно «протистояти факторам нестабільності у світі» та торговельній політиці США.

Президент Китаю Сі Цзиньпінь та президент Росії Володимир Путін провели спільну зустріч на саміті у Владивостоку, на якій домовились розвивати двосторонні відносини та спільно «протистояти факторам нестабільності у світі» та торговельній політиці США.

Про це повідомляє Bloomberg.

Хоча у спільній заяві лідери двох держав прямо не називали США, проте вони підкреслили, що збираються спільно протистояти несправедливим торговельним практикам та застосуванню торговельного протекціонізму.

Зазначимо, що США наразі ведуть торговельну війну проти Китаю, а також запровадили мита на сталь та алюміній, зокрема російського походження.

Крім цього,  на час саміту Москва розпочала найбільші військові навчання з часів Холодної війни, до яких долучилися військові сили Китаю.

Зустріч двох лідерів відбулась після чергової заяви президента США про запровадження нової порції мит на китайський імпорт. Зокрема, за підрахунками аналітиків, у разі набуття чинності нових мита на 267 мільярдів доларів товарів китайського імпорту, всі товари, що ввозяться з Китаю до США будуть додатково оподатковуватись.

Напередодні Трамп попередив низку американських компаній, зокрема Apple, про перенесення свого виробництва за межі Китаю через ймовірне подорожчання їхньої продукції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

У США 6 липня набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю. Загальну вартість нових обмежень оцінюють у 16 мільярдів доларів.

У Вашингтоні запровадження таких мит пояснили тим, що «китайські підприємства присвоюють собі американську інтелектуальну власність і технології, а також Пекін застосовує нечесні практики на ринку».

Водночас влада Китаю планує запровадити аналогічні американським митним обмеженням заходи щодо американських товарів. Після чого Трамп  пригрозив Китаю новими митами на 200 мільярдів доларів.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на 50 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Раніше повідомлялось, що через запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа тарифів на імпорт товарів з Китаю, близько 2,5 мільярдів доларів інвестицій у будівництво сонячних електростанцій були заморожені або відхилені.

Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.

З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.

Китай та США домовлялись про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.

У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.

Більше про:
# Китай
# Росія
Пов`язані новини