Президент США Дональд Трамп заявив, що ознайомився з частиною свідчень свого колишнього адвоката Майкла Коена перед Конгресом і назвав їх «досить ганебними».

Трамп заявив, що його колишній юрист Майкл Коен «багато брехав», проте начебто не збрехав стверджуючи, що йому невідомо про змову Трампа з Росією щодо втручання в президентські вибори.

«Цікаво, чому він не став брехати про це в той час, коли він збрехав про все інше», — сказав він.

Президент США також обурився тим, що демократи запланували слухання Коена якраз на той час, коли він був в Ханої на саміті з лідером КНДР Кім Чен Ином.

«Я думаю, що призначати таке фейкове слухання посеред дуже важливого саміту — справді жахливо», — сказав Трамп.

Напередодні колишній адвокат Трампа Майкл Коен дав публічні свідчення перед Комітетом з нагляду Палати представників Конгресу США. Зокрема, Коен заявив, що Трамп змусив його збрехати слідству. Також екс-адвокат назвав Трампа «шахраєм» і «расистом».

8 грудня прокуратура Нью-Йорка звернулася до суду з проханням засудити колишнього адвоката президента США Дональда Трампа Майкла Коена «до значного терміну ув’язнення та штрафу у сотні тисяч доларів» у справі щодо виплат порноакторці за мовчанку в інтересах Дональда Трампа та ухиляння від сплати податків.

У поданні генпрокурора Мюллера ішлося про те, що Коен мав зв'язки з росіянином, який пропонував організувати зустріч Трампа з Путіним у 2015 році. Також відомо що переговори Трампа про можливу угоду щодо будівництва хмарочоса у Москві, яка могла б скласти «сотні мільйонів доларів», проходили «на тлі постійних зусиль російського уряду для втручання в вибори в США».

Нагадаємо, 29 листопада Майкл Коен визнав себе винним у тому, що свідомо дав Конгресу неправдиві свідчення про плани будівництва хмарочоса Trump Tower у Москві.

Дональд Трамп відреагував на свідчення свого колишнього адвоката, заявивши, що той «слабка людина» і бреше, щоби пом’якшити своє покарання. Потім Трамп закликав ув'язнити Коена.

Раніше Майкл Коен уклав угоду зі слідством, визнавши себе винними за вісьмома пунктами звинувачення. Відтак, федеральний суд Нью-Йорка відпустив Коена під заставу у 500 тисяч доларів.

Коен зізнався у банківському шахрайстві, ухилянні від податків, а також порушеннях, пов’язаних із фінансуванням передвиборчої кампанії президента.

Зокрема, адвокат заявив під присягою, що заплатив двом жінкам за нерозголошення інформації, яка могла би зашкодити кандидату у президенти на виборах 2016 року. Він зізнався, що робив це за вказівкою Дональда Трампа.

Поділитись: