Президент США Дональд Трамп заявив, що торговельну угоду з Китаєм, яка має покласти край торговельній війні між двома найбільшими економіками у світі, підпишуть протягом наступних чотирьох тижнів (до початку травня 2019 року).

Про це Трамп повідомив під час прес-конференції за підсумками зустрічі з віце-президентом Китаю Лю Хе, передає «Интерфакс».

Раніше очікувалося, що торговельну угоду мають підписати у березні-квітні 2019 року, однак дату її підписання постійно переносили.

«Ми обговорюємо питання захисту та крадіжки прав інтелектуальної власності. Також ми обговорюємо окремі тарифи», — повідомив Дональд Трамп.

Водночас президент США заявив, що країни «підійшли до підписання угоди набагато ближче».

«Думаю, що протягом наступних чотирьох тижнів, можливо раніше чи пізніше, чого б це не вартувало, може бути оголошено про щось монументальне», — заявив Трамп.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке мало закінчитися 1 березня 2019 року. Однак наприкінці лютого 2019 року Трамп оголосив, що продовжить термін «перемир’я» ще на 1 місяць.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше. 25 лютого Трамп продовжив термін торговельного «перемир'я».

Нагадаємо, що 17 вересня 2018 року США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

Поділитись: