Президент США Дональд Трамп вважає, що технічна несправність не є причиною катастрофи пасажирського літака компанії «Міжнародні авіалінії України» в Ірані. Він натякнув, що хтось може бути причетним до падіння літака.

Про це Трамп заявив у Білому домі під час спілкування з журналістами на заході щодо охорони навколишнього середовища.

«У мене є свої підозри. Не хочу говорити про них, бо підозри є й в інших людей... Це трагічна річ, кажу я вам, трагічна. З іншого боку, хтось міг просто помилитися. Він (літак — ред.) летів не в нашій системі, ми до цього не причетні. Він летів над досить неспокійним районом, і хтось міг помилитися. Кажуть, що це була технічна несправність, я особисто не думаю, що навіть таке питання стоїть. Побачимо, що буде», — сказав глава Білого дому.

Ця заява Трампа з’явилася одразу після того, як низка американських ЗМІ повідомили з посиланням на американські спецслужби, що український літак помилково збили іранські військові.

Водночас в Україні відбулася нарада оперативного штабу з питань катастрофи літака МАУ, повідомляє Офіс президента. У повідомленні зокрема наголошується, що розслідування перебуває на надто ранньому етапі, щоб озвучувати конкретні деталі. Розглядається кілька версій причин авіакатастрофи, додали в ОПУ.

Раніше в Раді національної безпеки та оборони України заявляли, що одна з версій катастрофи літака МАУ — збиття зенітною ракетою. Також в РНБО є три «секретні» версії авіакатастрофи.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • Іран самостійно вивчатиме чорні скриньки літака МАУ, але українські експерти зможуть слідкувати за цим процесом.
Поділитись: