Президент США Дональд Трамп віддав розпорядження перевірити витрати на військову допомогу Україні. Гроші, виділені у 2019 році, будуть тимчасово заморожені.

Як повідомило видання Politico з посиланням на джерело, американський лідер хотів би переконатися в тому, що гроші витрачаються найкращим чином із точки зору інтересів США.

Перевіркою займаються міністр оборони Марк Еспер і помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон. Обсяг виділених коштів у 2019 році становить $ 250 млн. Гроші будуть тимчасово заморожені.

«Нам відомо про те, що [Управління з питань управління та бюджету] затримує фінансування Ініціативи зі сприяння безпеці України, — заявив представник комітету з асигнувань Палати представників Еван Холландер. — У нас є серйозні побоювання щодо заморожування цих важливих асигнованих коштів, і ми терміново запитуємо адміністрацію про те, чому вона затримує ці ресурси».

За інформацією Пентагону, обсяг військової допомоги Україні з 2014 року становить $ 1,5 млрд.

Нагадаємо, 23 травня профільний комітет Сенату США запропонував збільшити в оборонному бюджеті країни на 2020 рік допомогу Україні до 300 мільйонів доларів. Із загальної суми допомоги 100 мільйонів доларів мають бути виділені виключно на летальні види озброєнь.

Зазначимо, що в 2019 році США виділили 250 мільйонів доларів допомоги Україні в оборонній сфері.

Загальна допомога Вашингтона Україні збільшилась до 700 мільйонів доларів.

Поділитись: